Home Audio/video VIDEO Kontaveitová dostane šancu na odplatu: Finálové debutantky na Turnaji majsteriek o víťaznú trofej

Anett Kontaveitová

GUADALAJARA – Španielska tenistka Garbine Muguruzová sa stala prvou finalistkou MS WTA Tour v mexickej Guadalajare.

Šiesta nasadená hráčka si v semifinále poradila s krajankou Paulou Badosovou v dvoch setoch 6:3 a 6:3. V boji o trofej sa stretne s ôsmou nasadenou Estónkou Anett Kontaveitovou, ktorá v troch setoch 6:1, 3:6, 6:3 zdolala štvorku podujatia Mariu Sakkariovú z Grécka.

Muguruzová v prvom vzájomnom súboji s Badosovou na dvorci dominovala. Súperke zobrala servis v tretej hre, vypracovala si náskok 3:1 a zisk prvého setu potvrdila ďalším brejkom za stavu 5:3 zo svojho pohľadu. V druhom dejstve zvládla dramatický druhý gem, v ktorom dokázala premeniť v poradí štvrtý brejkbal a v nasledujúcej hre odvrátila tri rovnaké príležitosti Badosovej. Vedenie 3:0 už z rúk nepustila a postupom do finále prekonala svoje osobné maximum z koncoročného podujatia okruhu WTA z roku 2015.

Kontaveitová dominovala do stavu 6:1, 3:4. Potom ju súperka brejkla a druhý set doviedla do víťazného konca. V treťom sete potom Estónka robila viac nevynútených chýb, po strate servisu prehrávala už 2:3, ale potom sa Estónka opäť rozbehla. Duel sa zlomil v dlhom ôsmom geme, v ktorom Kontaveitová z 0:40 prerazila súperke servis a následne dopodávala do víťazného konca. Pre Kontaveitovú i Muguruzovú to bude prvé finále Turnaja majsteriek. Stretli sa už v skupine, Estónka prehrala dvakrát 4:6, keď už mala istý postup.