Home Australian Open Roger Federer zarmútil fanúšikov: Kedy maestra uvidíme opäť na súťažných dvorcoch?

Roger Federer zarmútil fanúšikov: Kedy maestra uvidíme opäť na súťažných dvorcoch?

by Majo Malinovský
Roger Federer

ZURICH – Švajčiarsky tenista Roger Federer, ktorý sa zotavuje zo zranenia, vynechá určite grandslamový turnaj Australian Open.


Ako informovali švajčiarske médiá, návrat plánuje najskôr v polovici budúceho roka a veľmi nepravdepodobná je i jeho účasť vo Wimbledone.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión, ktorý v auguste oslávil štyridsiatku, odohral v roku 2021 iba trinásť duelov. Od júlovej prehry s Poliakom Hubertom Hurkaczom vo štvrťfinále Wimbledonu sa na kurtoch neobjavil.Aj účasť na Wimbledone bude veľkým prekvapením

“Bol by som veľmi prekvapený, ak by som hral vo Wimbledone. Austrália vôbec nepripadá do úvahy. Nie je to ale žiadne prekvapenie. Ak by som sa pokúsil zhrnúť moje športové ambície, povedal by som, že by som ešte opäť rád videl, aký som profesionálny športovec. Bojujem a stále som motivovaný,” povedal Federer pre švajčiarske noviny Tamedia, podľa ktorých mu lekári po tretej operácii kolena odporučili v januári začať s ľahkým behom a v marci či apríli začať s hrou na kurtoch. Informovala agentúra DPA.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 3 =