Home Audio/video VIDEO Koniec bohatej kariéry 39-ročného talianskeho veterána: Vždy, keď som bol na kurte, bol to môj splnený sen

VIDEO Koniec bohatej kariéry 39-ročného talianskeho veterána: Vždy, keď som bol na kurte, bol to môj splnený sen

by Roderik Pastier
Paolo Lorenzi

NEW YORK – Bývalý 33. hráč sveta Paolo Lorenzi sa po vypadnutí v kvalifikácii na US Open rozhodol ukončiť svoju bohatú tenisovú kariéru. Jeho profesionálnu derniéru si odbil v druhom kole kvalifikácie proti Maximovi Janvierovi, ktorému podľahol po setoch 4:6, 3:6.


„New York som vždy miloval. Ak mám byť úprimný, toto miesto je to najlepšie pre ukončenie kariéry. Na začiatku roku som si prešiel niekoľkými zraneniami a všetko bolo postupne zložitejšie. Vedel som, že moje telo už na tom nebude tak ako predtým. Človek musí vedieť, kedy je čas skončiť,” prehlásil Lorenzi pre ATP.

Talian na okruhu debutoval v roku 2002, medzi elitnú stovku sa prvýkrát prebojoval až ako 27-ročný. Na premiérovú trofej z okruhu čakal ďalších sedem rokov, kedy sa vo veku 34 rokov stal najstarším tenistom, ktorý kedy získal titul na okruhu ATP vo dvojhre.

“Chcem, aby si ma všetci tenisoví fanúšikovia zapamätali ako hráča, ktorý hral stále na maximum a bojoval do poslednej loptičky. Bola to najlepšia cesta v mojom živote. Rozhodne som si užil každý moment vo svojej kariéry. Každýkrát, keď som bol na kurte, bol to môj splnený sen,” priznal na záver.Paolo Lorenzi sa počas kariéry prebojoval do osemifinále dvojhry na grandslame, konkrétne pred štyrmi rokmi vo Flushing Meadows. Vo štvorhre bol dokonca vo štvrťfinále, o pár mesiacov skôr pred US Open sa mu to podarilo na Roland Garros.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × two =