Home Najdôležitejšie FOTO Deň, kedy bol Federer na dne: Preplakal celý pohreb, cítil vinu za tragickú smrť jeho trénera

FOTO Deň, kedy bol Federer na dne: Preplakal celý pohreb, cítil vinu za tragickú smrť jeho trénera

by Roderik Pastier
Roger Federer

BAZILEJ – Má rozprávkový život i kariéru. V tenise vyhral takmer všetko, čo mohol, v histórii zostane zapísaný ako jeden z najlepších tenistov všetkých dôb. Švajčiar Roger Federer má však podobne ako väčšina smrteľníkov svoju trinástu komnatu, o ktorej sa píše v jeho novej biografii.


Rodáka z Bazileja zrejme navždy poznamenala smrť bývalého trénera a veľkého priateľa Petra Cartera, za ktorú Federer cíti istú spoluzodpovednosť.

Tragická udalosť sa stala v dobe, kedy sa Federer prebíjal do absolútnej svetovej špičky. Carter zahynul v roku 2002 pri nehode v juhoafrickom národnom parku Kruger. Austrálsky kouč sedel na zadnom sedadle offroadového vozidla, ktoré spadlo z mostu.

Autor novej biografie Christopher Clary priniesol doposiaľ málo známe informácie ohľadom tejto udalosti, v ktorej dozaista hrala rolu práve Federerova rodina.

„Federerova matka Lynette pomáhala Carterov výlet organizovať. A samotný Roger Carterovi odporučil do Južnej Afriky cestovať,” píše Clarey, podľa ktorého na tenisového velikána po tragickej udalosti doľahol obrovský smútok ako aj pocit viny.

„To ho zranilo úplne najviac,” potvrdzuje v knihe vtedajší kouč švajčiarskej reprezentácie Sven Groeneveld.

V čase tragickej udalosti bol Federer na turnaji v Toronte so švédskym trénerom Petrom Lundgrenem, ktorý Cartera nahradil dva roky pred jeho tragickou smrťou.A práve Švédovi pripadla nevďačná úloha smutnú správu svojmu zverencovi povedať. Roger bol práve v meste, preto mu to oznámil prostredníctvom SMS správy.

„Roger následne prišiel na hotel a neveril vlastným ušiam. Bolo to pre nás oboch nesmierne ťažké. Roger strátil bývalého trénera a veľkého kamaráta. Bolo to prvýkrát, čo sme si museli spolu niečím takýmto ťažkým prejsť,” spomína v biografii Lundgren.

Allegro: Roger bol úplne na dne

„Roger bol úplne na dne. Dalo sa to vyčítať z reči jeho tela. Neustále plakal a dokonca preplakal celý pohreb, hodinu a pol,” spomenul si jeho vtedajší deblový partner Yves Allegro.

„Zároveň si myslím, že po smrti Cartera sa z neho stal ten pravý chlap. Bolo to prvýkrát, kedy sa musel vysporiadať s niečím negatívnym. Predtým mu išlo všetko ako po masle. Rýchlo sa prebojoval do prvej stovky, zarábal slušné peniaze. Všetci v jeho rodine boli zdraví a on už mal šťastný vzťah s Mirkou. Všetko fungovalo ako hodinky, ale razom stratil jednu z najdôležitejších osobností vo svojom živote,” dodal Allegro.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =