Home Najdôležitejšie Po štyroch rokoch sa konečne dočkal: Fucsovics na Peugeot Slovak Open v Bratislave ovládol prestížne maďarské derby

Po štyroch rokoch sa konečne dočkal: Fucsovics na Peugeot Slovak Open v Bratislave ovládol prestížne maďarské derby

by Majo Malinovský
Márton Fucsovics, Peugeot Slovak Open 2022, Bratislava

BRATISLAVA – Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.


Vo finále v pozícii nasadenej dvojky zdolal svojho krajana Fábiána Marozsána 6:2, 6:4. Fucsovics si pripísal na konto celkovo piaty singlový titul na ATP Challenger Tour.

Z Bratislavy si odnáša prémiu 9200 eur pred zdanením a 90 bodov do svetového rebríčka Entry. Fucsovics od začiatku duelu v NTC potvrdzoval úlohu favorita. V prvom sete si po dvoch brejkoch vybudoval rozhodujúci náskok 5:1. V druhom dejstve víťaz turnaja ATP v Ženeve z roku 2018 za stavu 2:2 po tretí raz zobral Marozsánovi servis a šancu na zisk trofeje už z rúk nepustil. Po víťaznom bekhende po čiare premenil v desiatom geme hneď prvý mečbal.

“Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver,” povedal Fucsovics po zisku titulu pre oficiálnu stránku turnaja.Zvláštna situácia

Jeho duel proti Marozsánovi bol vôbec prvý čisto maďarský súboj vo finále challengerovej tour. “Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii. Fábián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti,” pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: “Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne,” dodal na záver.

dvojhra – finále: Márton Fucsovics (Maď.-2) – Fábián Marozsán (Maď.) 6:2, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 4 =