Home Audio/video VIDEO Herne a výsledkovo trpel, teraz prišlo zmŕtvychvstanie: Ruud sa stal prvým semifinalistom Turnaja majstrov

Casper Ruud

TURÍN – Nórsky tenista Casper Ruud sa stal prvým semifinalistom turnaja majstrov v Turíne. Tretí nasadený hráč o tom rozhodol víťazstvom 6:3, 4:6, 7:6(6) nad Američanom Taylorom Fritzom v druhom vystúpení v zelenej skupine. V úvodnom dueli zdolal Ruud ďalšieho debutanta na Masters Kanaďana Felixa Augera Aliassimea v dvoch setoch.

Ruud nešiel do zápasu v role favorita, a to ani napriek vyššiemu rebríčkovému postaveniu, ktoré oproti Fritzovi má. Jedným z dôvodov bolo, že od finále na US Open sa herne trápil a na turnajoch vyhral dva zo šiestich zápasov. V Turíne ale zažíva zmŕtvychvstanie a po Felixovi Augerovi-Aliassimeovi si poradil aj s Fritzom.

Prvé dva sety zhodne rozhodol vždy len jeden brejk. Zatiaľ čo v úvodnom dejstve bol lepší Ruud, v druhej sade to bol Fritz. Nešlo ale len o brejky, ale aj o returnové príležitosti. Zatiaľ čo totiž v prvej sade nemal Fritz žiadny brejkbal, v druhom sete si pre zmenu nedokázal na returne vytvoriť žiadnu šancu Ruud.

V treťom sete sa prevaha vrátila opäť na stranu nórskeho hráča, ktorý ale tentokrát nedokázal vybojovať žiadny brejk a o jeho víťazstve rozhodol až tajbrejk. Aj napriek vyrovnanej koncovke však nečelil žiadnemu mečbalu a v tretej sade dokonca ani jednému brejkbalu, takže svojim spôsobom záverečné dejstvo ovládol.

Zdroj: ts, TASR