Home Najdôležitejšie Toni Nadal: Pýtal som sa Augera-Aliassimea v čom sú Djokovič a Rafa iní, ako ostatní

Toni Nadal: Pýtal som sa Augera-Aliassimea v čom sú Djokovič a Rafa iní, ako ostatní

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, Turnaj majstrov

V čom sú Rafa a Djokovič iní ako ostatní? Túto otázku položil tréner Toni Nadal svojmu zverencovi Felixovi Augerovi-Aliassimeovi.


Rafael Nadal v tejto sezóne získal dva grandslamové tituly, no záver roku ho nezachytil v optimálnej forme. Na Turnaji majstrov s Američanom Taylorom Fritzom ani Kanaďanom Felixom Augerom-Aliassimeom nedokázal uhrať čo i len set. Zo skupiny nepostúpi, prehral už štyri zápasy v rade.

Kuriozitou je, že Augera-Aliassimea trénersky vedie jeho strýko Toni Nadal. „Rozprával som sa s Felixom a spýtal som sa ho : V čom sú Rafa a Djokovič iní ako ostatní? Vyhrávajú, aj keď hrajú zle. To je dôležité. Nie vždy sa situácia vyvíja v ich prospech,” cituje tlačová služba ATP Toniho Nadala.

„Treba sa mať na pozore, aj keď nehrajú veľmi dobre. Djokovič prehrával proti Sinnerovi vo Wimbledone,” pripomenul štvrťfinálový duel trávnatého grandslamu, v ktorom Novak otočil z 0-2 na sety.

„Bojujú dovtedy, kým je ešte najmenšia šanca. Niekedy to iným hráčom chýba,” dodal uznávaný tréner, ktorý stál za úspešnou kariérou svojho legendárneho synovca.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + 10 =