Home Audio/video VIDEO Nadal po druhej prehre neskrýval sklamanie, ale ani nádej: Nemyslím si, že som zabudol hrať tenis

VIDEO Nadal po druhej prehre neskrýval sklamanie, ale ani nádej: Nemyslím si, že som zabudol hrať tenis

by Roderik Pastier
Rafael Nadal, Turnaj majstrov

TURÍN – Španielsky tenista Rafael Nadal nevybojuje ani v tomto roku titul na turnaji majstrov. Na prestížnom koncoročnom podujatí v Turíne stratil po dvoch prehrách šancu na prienik do semifinále a nepridá v tejto sezóne do zbierky poslednú veľkú trofej, ktorá mu ešte chýba.


“Nemyslím si, že som zabudol hrať tenis,” reagoval najvyššie nasadený Nadal po prehre s Kanaďanom Felixom Augerom-Aliassimeom 3:6 a 4:6.

“Vzhľadom na všetky okolnosti, ktoré ma sprevádzali uplynulých šesť mesiacov, už aj účasť na tomto turnaji je úspech. To však neznamená, že z výsledkov nie som smutný. Akceptujem však, že od zajtra sa pre mňa začína sezóna 2023. Jediná vec, ktorú môžem urobiť, je pokračovať v práci a snažiť sa opäť získať späť sebadôveru a silnú mentalitu. Všetky tie pozitívne veci, ktoré potrebujem, aby som sa dostal na želanú úroveň.”

https://www.youtube.com/watch?v=2D6jaJXZrmw

Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión mal v končiacej sa sezóne problémy so zraneniami a nedávno sa stal prvýkrát otcom.

Iba druhýkrát v kariére prehral Nadal štyri duely za sebou. V skupine na turnaji majstrov podľahol aj Taylorovi Fritzovi, predtým neprešiel cez prvú prekážku na turnaji v Paríži a vypadol v osemfinále US Open. Nadal v Turíne definitívne stratil šancu dostať sa na post koncoročnej svetovej jednotky, na nej bude ako najmladší hráč v histórii jeho 19-ročný krajan Carlos Alcaraz. Zo zelenej skupiny si ako prvý zabezpečil účasť v semifinále Nór Casper Ruud. O druhom semifinalistovi z tejto skupiny rozhodne vo štvrtok priamy súboj medzi Fritzom a Augerom-Aliassimeom.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + 7 =