Home Audio/video VIDEO Favoritkám sa v Charlestone darí: Na americkom podujatí sa to stalo po dlhých 23 rokoch

VIDEO Favoritkám sa v Charlestone darí: Na americkom podujatí sa to stalo po dlhých 23 rokoch

by Majo Malinovský
Jessica Pegulová, WTA Charleston Open

CHARLESTON – Po dlhých 23 rokoch sú na turnaji v Charlestone v semifinále všetky štyri najvyššie nasadené tenistky. Šancu na titul majú domáca Jessica Pegulová, minuloročná šampiónka Švajčiarka Belinda Benčičová, Ons Jabeurová z Tuniska a Daria Kasatkinová z Ruska.


Pegulová na domácej pôde zdolala 6:3, 7:6 Španielku Paulu Badosovú a druhýkrát v kariére postúpila do semifinále antukového turnaja WTA. O vyrovnanie antukového maxima z minuloročného Madridu si 29-ročná Američanka zahrá so švajčiarskou obhajkyňou titulu Belindou Benčičovou, s ktorou prehrala všetky tri predchádzajúce vzájomné súboje.

Švajčiarka so slovenskými koreňmi vo štvrťfinále porazila v repríze minuloročného semifinále dvakrát 6:3 ruskú súperku Jekaterinu Alexandrovovú a oplatila jej dva týždne staré vyradenie z Miami.Ďalšia Ruska Daria Kasatkinová si v Charlestone v súboji bývalých šampióniek poradila s domácou Madisou Keysovou (6:7, 6:4, 6:2), keď ju zdolala iba druhý raz v desiatich vzájomných dueloch.

V boji o finále nastúpi proti Tunisanke Jabeurovej, ktorej súperka Anna Kalinská z Ruska skrečovala štvrťfinálový súboj za stavu 1:6 a 0:4 zo svojho pohľadu.dvojhra – štvrťfinále: Ons Jabeurová (Tun.-2) – Anna Kalinská (Rus.) 6:0, 4:1 – skreč Kalinská, Daria Kasatkinová (Rus.-3) – Madison Keysová (USA-9) 6:7 (5), 6:4, 6:2, Belinda Benčičová (Švaj.-4) – Jekaterina Alexandrovová (Rus.-7) 6:3, 6:3, Jessica Pegulová (USA-1) – Paula Badosová (Šp.-12) 6:3, 7:6 (6)

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Leave a Comment

seven − 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy