Anna Kalinská
Anna Kalinská (Foto: Instagram - Anna Kalinská)

VIDEO Vypäté emócie na americkej pôde: Ďalšia ukrajinská tenistka odmietla podať ruku ruskej víťazke

CHARLESTON – Aktuálne 30. hráčka rebríčka WTA Anhelina Kalininová z Ukrajiny podľahla v americkom Charlestone hneď v úvodnom vystúpení ruskej súperke Anne Kalinskej za rovné dve hodiny 6:7, 4:6.


24-ročná rodáčka z Moskvy zamierila po premenenom mečbale k sieti aby si splnila tradičné pozápasové povinnosti, tradičný pozápasový rituál sa ale nekonal. 26-ročná súperka z Ukrajiny totiž na víťazku ani nepozrela a po prehre okamžite zamierila k svojej lavičke. Ruska tak mohla podať ruku len empajrovej rozhodkyni.

Ruská víťazka následne v Charlestone vybojovala výhry nad Francúzkou Cornetovou a Bieloruskou Azarenkovou a na americkej pôde tak zabojuje už o semifinále.

Nasledovala Kosťukovú

Kalininová tak nasledovala svoju krajanku Martu Kosťukovú, ktorá podobným spôsobom v Austine odignorovala ruskú súperku Varvaru Gračovovú. “Ktokoľvek túto vojnu odsúdi, má pochopiteľne plné právo na turnajoch hrať. Ale tí, čo nie… to je podľa mňa úplne nehumánne,” uviedla vtedy Kosťuková.Už predtým na odmietavý postoj ukrajinských súperiek narazili aj ďalšie Rusky ako Veronika Kudermetovová či Anastasija Potapovová. S prvou menovanou si Kalininová v Dubaji pri sieti namiesto podania rúk aspoň ťukla raketou podobne ako tomu bolo počas koronavírusovej pandémie.

https://www.youtube.com/watch?v=sE0Tb8xd2Uo

Okrem Rusiek sa s podobnými reakciami zo strany Ukrajiniek stretávajú aj Bielorusky, pretože aj Bielorusko podporuje ruskú inváziu na Ukrajine a práve stála okupácia Ruska na území Ukrajiny, ktorá trvá už viac ako rok, je dôvodom podobných scenárov.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =