Home Audio/video VIDEO Djokovič po náročnom zápase s americkým súperom: Na tak rýchlom povrchu som ešte nehral

MELBOURNE – Obhajca titulu Novak Djokovič postúpil na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne do 3. kola dvojhry. Nenasadený Američan Frances Tiafoe nasadenej jednotke vzdoroval, no srbský tenista napokon zvíťazil v štyroch setoch 6:3, 6:7 (3), 7:6 (2), 6:3.

Dvadsaťtriročný Američan, číslo 64 rebríčka ATP a štvrťfinalita podujatia v roku 2019, ukázal svoje kvality najmä v druhom sete, v ktorom obaja hráči ani raz nestratili svoje podanie a Tiafoe ovládol tajbrejk v pomere 7:3. Vyrovnaný bol aj tretí set, Djokovič prelomil podanie súpera pri prvej možnej príležitosti, no Američan sa nevzdal a dokázal súpera tiež brejknúť. Skrátenú hru už si svetová jednotka postrážila lepšie, vyhrala ho 7:2.

„Veľmi ťažký zápas. Keď slnko svietilo na kurt, bolo mimoriadne teplo. Duel mal množstvo rýchlych výmen. Frances bojoval skvele, z jeho strany to bol výborný zápas. Nebolo to však prvýkrát, čo som bol v takejto situácii. Viem, ako si v nich poradiť,” vyhlásil po prvom meraní síl s americkým súperom Djokovič.

Povrch prirovnal k ľadu

Djokovič nastrieľal v zápase až 26 es, to sa mu nikdy predtým nepodarilo a dôvod k tomuto míľniku je podľa neho jasný – povrch rýchly ako ľad.

„Nepoznám dôvod, prečo je to také rýchle, ale je to čoraz rýchlejšie. Musíte servovať veľmi dobre, ak sa vám to nebude dariť a váš súper bude solídny, bude náročné vyhrávať zápasy na tomto kurte,” priznal.

Zdroj: TASR, ts