Home Audio/video VIDEO Dve senzácie v jeden deň: Nasadené jednotky sú z hry von, Alcaraz nezískal aspoň set po 62 zápasoch

Carlos Alcaraz

ASTANA/TOKYO – Keď sa usporiadateľom menších či stredne veľkých turnajov podarí uloviť veľké mená, akými sú Španiel Carlos Alcaraz a Nór Casper Ruud dúfajú, že takéto hviezdy vydržia v pavúku čo najdlhšie. Na päťstovkách v Tokiu a Astane sa však podobné prianie nesplnilo, pretože obe nasadené jednotky skončili už v prvom kole!

Vládca rebríčka Alcaraz nestačil v kazašskej metropole na Belgičana Davida Goffina a svetová trojka Ruud podľahol v japonskom hlavnom meste Jaumemu Munarovi zo Španielska.

Devätnásťročný Carlos Alcaraz odohral v tejto sezóne až do turnaja v Astane 62 stretnutí a vo všetkých sa mu podarilo získať aspoň set. Fantastickú sériu šampióna US Open prekvapivo uťal až skúsený Belgičan David Goffin, ktorý ako lucky loser z kvalifikácie zdolal favorizovaného Španiela 7:5, 6:3.

Po dvoch skalpoch Rafaela Nadala (Turnaj majstrov 2017, ATP Cup 2020) si belgický reprezentant pripísal už svoje tretie víťazstvo nad úradujúcou svetovou jednotkou.

Niečo podobné tenisoví fanúšikovia a odborníci sotva čakali. Veď Goffin prehral vo finálovom kole kvalifikácie s Talianom Nardim, ktorý figuruje až na 152. mieste rebríčka ATP, a do hlavnej súťaže sa dostal len vďaka odstúpeniu dánskeho tenistu Holgera Runeho. Belgičan okrem toho čakal na víťazstvo v hlavnej súťaži od Wimbledonu, kde vybojoval účasť vo štvrťfinále.

Veľké prekvapenie ponúkol aj turnaj kategórie ATP 500 v Tokiu. Nasadená jednotka Casper Ruud (3.) totiž nenaplnil v prvom kole rolu favorita a prehral so španielskym antukárom Jaumem Munarom dvakrát 3:6. Dvadsaťtriročný Ruud prišiel v stretnutí hneď štyrikrát o servis, naopak sám premenil iba jediný z piatich brejkbalov.

Tretí hráč sveta Ruud po stretnutí priznal, že na neho doľahla únava. “Bolo to dlhé leto. Hral som neustále a moje telo to dnes cítilo. Možno som to trochu silil, hral som priveľa turnajov. Dnes som sa nebol schopný dostať na moju najvyššiu úroveň. Je to pre mňa nová skúsenosť, poučím sa z toho,” povedal Ruud podľa AFP.