Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Daniel Cole)

VIDEO Dráma na kurte, schytal to otec a tréner Tsitsipasa: Nakoniec za to zaplatí!

NICE – Záplava emócií a dramatické momenty na kurte nie sú ničím výnimočným. Dokonca ani teraz v čase pandémie koronavírusu, keď je tenisová sezóna pozastavená a hrajú sa len prípravné podujatia, ktoré nemajú vplyv na rebríčky a mali by sa niesť skôr v priateľskom duchu.


Na kurte sa iskrilo

Dramatická hádka sa odohrala aj v súboji na podujatí Ultimate Tennis Showdown vo francúzskom Nice, kde si sily zmerali domáci zástupca Corentin Moutet a grécky súper Stefanos Tsitsipas. Domáci hráč, ktorý sa aktuálne v rebríčku ATP nachádza na 75. priečke nezvládol vývoj zápasu, keď po vyhratých úvodných štvrtinách 16:10 a 13:11 začal strácať dych.

Dramatické momenty sa odohrali potom, čo Tsitsipas duel dokonale otočil a v štvrtej štvrtine viedol už 10:5. Francúz sa neubránil frustrácii a napadol otca a trénera Gréka Apostolosa, ktorý podľa neho nemá právo zasahovať do zápasu a radiť mu. Grécky kouč totiž naviedol syna zobrať si kartu UTS a navýšiť tak náskok. „Prepáčte. Kto si vyberá karty, hráči alebo tréneri? Chcete hrať?“ nahnevane penil Moutet.Zdroj: UTS

Otca Tsitsipasa označil za hlupáka

To zo strany evidentne nasrdeného Francúza nebolo všetko, na protesty svojho súpera reagoval ešte tvrdšími slovami a označil otca Tsitsipasa za hlupáka. Samotný grécky tenista po zápase uviedol, že ho tieto tvrdé slová jeho súpera neprekvapili, pretože bol poriadne rozčúlený. „Uňho to nie je nič neobvyklé. Poznám ho od svojich ôsmich rokov, vždy to tak s ním bolo. Raz sme hrali finále európskych juniorských majstrovstiev, kde odišiel z kurtu uprostred zápasu kvôli problémom s rozhodcom, takže to pre mňa nebolo neobvyklé. Je to UTS, musíte si to užiť. Mám pocit, že z toho spravil až príliš veľkú drámu na to, čo to je, ale je to jeho voľba. Môže robiť čo chce, ale nakoniec za to zaplatí,“ uviedol Tsitsipas k incidentu.

Moutet síce neskôr objasnil, že slová na súpera nemyslel v zlom, ale rivalita medzi borcami určite zostáva. Po výhre 3:1 v poslednom piatom dejstve sa radoval Tsitsipas, ktorý sa na UTS dostal medzi elitné kvarteto a vzájomnú bilanciu s Francúzom upravil na 2:1.Zdroj: UTS

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 3 =