Home Audio/video VIDEO Djokovič mal čo robiť s iba 18-ročným kvalifikantom: Obhajca titulu zložil outsiderovi obrovskú poklonu

Novak Djokovič, Dino Prižmič, Melbourne, Australian Open 2024

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič vykročil úspešne za obhajobou titulu na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V úvodnom kole ako nasadená jednotka zdolal 18-ročného chorvátskeho kvalifikanta Dina Prižmiča 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4. Jeho ďalším súperom bude víťaz austrálskeho súboja medzi Alexeiom Popyrinom a Marcom Polmansom.

Djokovič v prvom sete v aréne Roda Lavera dominoval. Prižmič, pre ktorého to bol grandslamový debut v mužskom singli, sa však v ďalších minútach vybičoval k výbornému výkonu. Hral odvážne, neraz dokázal favorita pretlačiť v dlhých výmenách od základnej čiary. Druhé dejstvo získal v koncovke vo svoj prospech a v treťom mal dvakrát brejk k dobru. Djokovič však získal od stavu 2:3 štyri gemy za sebou a dostal sa na koňa. Vo štvrtom dejstve rýchlo odskočil Prižmičovi na 4:0 a zápas už dotiahol do víťazného konca.

Veľký kompliment pre mladého kvalifikanta

Dino Prižmič a Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Srb zložil mladému súperovi kompliment. “Dino si zaslúži veľký potlesk, na svoj vek pôsobí neuveriteľne vyzretým dojmom. Ukázal silnú mentalitu, dal mi poriadne zabrať. Páči sa mi, ako využíva celý dvorec, všetky uhly. Chcel by som byť v jeho trénerskom štábe, lebo má veľký potenciál. Som rád, že náš duel sledoval v lóži aj Andre Agassi, je to veľká legenda. Mám teraz dva dni, aby som sa čo najlepšie pripravil na ďalší zápas.”