Home Audio/video VIDEO Ďalší výborný úspech českej bojovníčky Muchovej: Kanár, bláznivý tajbrejk a famózny záver

Karolína Muchová

MADRID – Česká tenistka Karolína Muchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Madride. V utorňajšom stretnutí osemfinále vyradila šestnástku “pavúka” Mariu Sakkariovú z Grécka 6:0, 6:7 (9), 7:5.

Muchová vstúpila do zápasu ako strela a už v prvej hre po využití štvrtého brejkbalu vyhrávala 1:0. Na servise nemala počas celého setu žiaden problém, Sakkariová nemala ani jednu brejkbalovú príležitosť a sama neudržala ani jeden servis. Výsledkom bol kanár za 29 minút.

Na rýchlej madridskej antuke v druhej sade obe tenistky dobre servovali, počas celého dejstva sme boli svedkami len dvoch brejkov v krátkom slede. Muchová brejkla grécku súperku na 2:1, ale 19. hráčka sveta kontrovala ribrejkom a tak o osude druhého setu rozhodovala až skrátená hra. Grékyňa viedla už 5:0, následne šokujúco prehrala šesť loptičiek v rade a česká tenistka mala mečbal, ktorý nevyužila. Za stavu 7:6 si mečbalovú príležitosť zopakovala na servise, ale opäť zápas nedotiahla do víťazného konca a Sakkariová vyrovnala na 1:1.

Rozhodujúci set spĺňal tie najvyššie kritéria a od začiatku sa bojovalo o každú loptu. Grécka tenistka viedla po brejku a udržanom servise 2:0, následne mala krátke “momentum” Muchová, ktorá vyrovnala na 2:2. Následne však neudržala ani jeden z dvoch servis a Sakkariová viedla 5:3 a podávala na víťazstvo v zápase. 20. hráčka sveta však opäť ukázala veľmi bojovného ducha a famóznou sériou štyroch gemov v rade strhla víťazstvo na svoju stranu.