Barbora Strýcová (Foto: TASR)

FOTO Česká deblová špecialistka ukončila vo veku 35 rokov kariéru: Ďakujem za podporu, odkazuje tehotná Strýcová

PRAHA – Česká tenistka Barbora Strýcová ukončila vo veku 35 rokov kariéru. Dôvodom je tehotenstvo, po narodení dieťaťa sa už neplánuje vrátiť na okruh.


Víťazka štvorhry na grandslamovom Wimbledone by sa ešte rada rozlúčila s fanúšikmi na kurte: „Sama pre seba si chcem ešte zahrať jeden zápas pred divákmi. Lúčim sa s kariérou a nepredpokladám, že sa vrátim, ale chcela by som rozlúčku s divákmi. Môj sen je, aby to bolo na Wimbledone, ale ak to nevyjde, tak niečo vymyslím v Česku,“ citoval Strýcovú portál sport.cz.

„Prežila som kariéru, ktorá občas bolela, ale rozhodne tá bolesť za to stála. Opúšťam jediný svet, ktorý som doteraz poznala. Svet, ktorý budem navždy milovať. Z ukončenia kariéry mám trochu zmiešané pocity, ale zároveň sa teším na novú rolu matky,“ pokračovala 35-ročná tenistka.

Strycová priznala, že už teraz jej tenis chýba. „Adrenalín a pocit víťazstva, to sú nezabudnuteľné tenisové pocity,“ priznala. Cvičí aspoň pol hodinu denne, tenis často sleduje, ale postupne sa presúva do novej role. „Nie je jednoduché sa preorientovať na úplne iný život, ale už si zvykám. Vždy som si priala byť mamou a mať rodinu,“ zakončila deblová špecialistka.Počas kariéry získala dva tituly v dvojhre na okruhu WTA a 31-krát sa tešila v štvorhre. V All England Clube triumfovala v roku 2019 a na OH 2016 získala bronz.

Zdroj: TASR, sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Marin Čilič

VIDEO Ani po ôsmom finále sa neradoval: Čilič sa v Stuttgarte po troch rokoch dočkaj víťaznej trofeje

STUTTGART – Chorvátsky tenista Marin Čilič získal trofej na turnaji ATP v Stuttgarte. V nedeľnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 19 =