Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (5.5.): Nadal verzus Nadalov nástupca, ako si bude počínať len 18-ročný Španiel proti svojmu idolu?

Tenisové tipy (5.5.): Nadal verzus Nadalov nástupca, ako si bude počínať len 18-ročný Španiel proti svojmu idolu?

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sa opäť pozrieme na antukový Masters v Madride.


ATP Madrid Masters – 3. kolo

Rafael Nadal – Carlos Alcaraz (5.5. o 15:00)

Zaujímavý súboj dvoch krajanov, na ktorý sa dlho čakalo. Alcaraz je považovaný práve za nástupcu antukového kráľa Rafu Nadala a bude zaujímavé sledovať, ako sa mladý Španiel vysporiada s takouto veľkou výzvou proti svojmu idolu. Alcaraz má v tejto sezóne 13-9 a častokrát mu chýba konzistentnosť, čo môžeme pripisovať mladému veku. Nadal prichádza do Madridu z Barcelony, kde získal titul a opäť sa dostal na víťaznú vlnu, ktorá bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať aj dnes. V tomto dueli verím skúsenostiam Nadala a očakávam jednoznačné víťazstvo, a preto volím tip na nižší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase menej ako 18,5

Kurz Niké: 1,77

Tip OK


ATP Madrid Masters – 3. kolo

Roberto Bautista Agut vs John Isner (5.5. o 15:00)

Po mesiaci tu máme reprízu zápasu medzi americkým bombardérom Isnerom a ortodoxným antukárom Bautistom. V Miami sa po trojsetovej výhre radoval Španiel, ale boli sme svedkami veľmi vyrovnaného duelu, ktorý sa rozhodoval až v skrátenej hre. Isner nie je antukárom, ale špecifické podmienky v Madride mu môžu sedieť, hráme vo vyššej nadmorskej výške za pekného počasia a takéto podmienky prajú aj servismanom. V prvom kole predviedol americký tenista takmer bezchybný výkon proti Kecmanovičovi, keď nastrieľal až 28 es a po prvom servise si prehral len 8 loptičiek. Bautista je vzhľadom na jeho väčšie antukové skúsenosti favoritom, ale tu by sa opäť mohlo rozhodovať v koncovkách setov, a preto tip na plusový handicap Isnera mi príde najlepšou alternatívou.

Tip: Isner handicap +2,5

Kurz Niké: 1,84

Tip OKZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one + 5 =