Home Audio/video VIDEO Český talent Lehečka so životným skalpom na United Cupe: Po výbornom výkone zdolal bývalú svetovú dvojku Zvereva

Jiří Lehečka

SYDNEY – Český tenista Jiří Lehečka sa na United Cupe postaral o veľké prekvapenie, keď po skvelom výkone zdolal bývalú svetovú dvojku Alexandra Zvereva po setoch 6:4, 6:2.

V úvodnom sete za stavu 1:1 dokázal Lehečka odvrátiť dva brejkbaly Zvereva, čo sa podarilo rovnako v šiestom geme aj Nemcovi. Prvý brejk stretnutia sa zrodil až v desiatej hre, kedy český tenista cez zhodu prelomil servis favorita a ujal sa vedenia v zápase.

Hneď v úvodnom geme druhého setu utiekol Lehečka za stavu 0:40 celkovo štyrom brejkbalom, aby sa následne dostal do vedenia 3:1. Prvý brejk napriek napriek náskoku 40:15 nepotvrdil, vzápätí ale zabral opäť na returne a v samom závere získal aj štvrtý brejk v zápase – 6:2.

Zverev odohral na súťažnom okruhu svoj prvý zápas od júnového Roland Garros, kde si roztrhol väzy v členku. V decembri sa predstavil na dvoch exhibíciách, kde porazil Novaka Djokoviča či Dominica Thiema. Pre Lehečku ide o druhý skalp hráča TOP 20 v kariére.

“Pred zápasom som vedel, že dlho súťažne nehral, ale s hráčom jeho kvalít to vôbec nič neznamená,” povedal Lehečka. “V rozhodujúcich momentoch sa prejavili všetky skúsenosti z tejto sezóny, kedy som hral proti dobrým hráčom.”