Home Audio/video VIDEO Nadal na úvod v United Cupe s prehrou proti Norriemu: Brit po štyroch prehrách premiérovo so skalpom svetovej dvojky

Rafael Nadal, Turnaj majstrov

SYDNEY – Španielsky tenista Rafael Nadal neuspel vo svojom prvom vystúpení v tímovej súťaží United Cup. Svetová dvojka nestačila v zápase Španielska s Veľkou Britániou Cameronovi Norriemu, ktorému podľahla po setoch 6:3, 3:6, 4:6.

V prvom sete nič nenasvedčovalo tomu, že by svetová štrnástka mohla prvýkrát v kariére zdolať španielskeho velikána. Rafa výborne servoval, jeho servisgemy boli dominantné a sám v šiestej hre brejkol Norrieho. Vo zvyšku úvodného dejstva sa už nič zaujímavé neudialo a Nadal po 52 minútach viedol 1:0.

Skvelý obrat Norrieho

V ďalšom priebehu zápasu sú karta postupne otáčala. Nadal v polovici setu stratil prvýkrát v zápase podanie, keď britský tenista využil až piaty brejkbal v geme. Následne mal antukový kráľ možnosť na ribrejk, brejkbal však nevyužil. V závere setu mohol Norrie získať druhý brejk v rade, ale dva setbaly nepremenil, čo ho v konečnom zúčtovaní nemuselo mrzieť. V deviatej hre premenil tretí setbal a išlo sa do tretieho setu.

V rozhodujúcom dejstve to bol boj o každý gem, prvý brejk získal outsider Norrie v piatej hre a bol bližšie k víťazstvu. Nadal mal v nasledujúcich dvoch gemoch na returne celkovo 3 brejkbalové príležitosti, ktoré nepremenil a do novej sezóny tak vstúpil trochu nečakanou prehrou. Norrie doposiaľ prehral všetky štyri vzájomné zápasy, v ktorých neuhral ani set.

“Bolo to šialené. Doteraz som proti nemu nevyhral ani set a teraz som ho prvýkrát porazil. Je to skvelý záver roka,” citovala agentúra Reuters Norrieho, ktorý dostal Veľkú Britániu do vedenia 1:0.