Home Najdôležitejšie Úspešný vstup Kužmovej do novej sezóny: Americký talent zdolala bez straty setu a zabojuje o hlavnú súťaž

Viktória Kužmová

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zaznamenala úspešný vstup do novej sezóny. Zverenkyňa Tomáša Hrunčáka v úvodnom kole kvalifikácie na turnaji v Aucklande zdolala americkú súperku Elizabeth Mandlikovú (126.) dvakrát 6:4.

Od úvodu stretnutia si obe tenistky na rýchlom harde presvedčivo držali servisy. V siedmej hre prvého setu Kužmová prvýkrát v zápase našla recept na podanie Mandlikovej, ale Američanka ihneď kontrovala ribrejkom. Slovenská tenistka nezložila zbrane a sériou dvoch hier strhla víťazstvo na svoju stranu, po 43 minútach viedla 1:0.

Na začiatku druhého dejstva Mandliková tretíkrát v zápase prišla o servis a vo zvyšku setu nedokázala nájsť recept na výborné podanie našej tenistky. Kužmová dokonca nečelila ani jednému súperkinmu brejkbalu a zaslúžene postúpila do finále kvalifikácie.

V boji o hlavnú súťaž vyzve zverenkyňa Tomáša Hrunčáka dvojku pavúka Rusku Gračevovú (100.), ktorá v úvodnom kvalifikačnom kole zdolala Američanku Dolehideovú.