Home Audio/video VIDEO Česká jednotka roka sa postarala o historický úspech: Iba 13-ročná hviezdička ohúrila tenisový svet

VIDEO Česká jednotka roka sa postarala o historický úspech: Iba 13-ročná hviezdička ohúrila tenisový svet

by Majo Malinovský
Tenisová raketa, Tenisová loptička, Tenis

FLORIDA – Po sestrách Plíškových a Fruhvirtových sa v Česku začína čoraz viac hovoriť o ďalšom talentovanom sesterskom duu, ktoré by v nasledujúcich rokoch mohlo priniesť našim susedom množstvo ďalších úspechov.

Iba 13-ročná česká hviezdička Jana Kovačková, ktorá je reprezentantkou pražskej Sparty, ovládla na Floride prestížny Orange Bowl hráčok do 14 rokov a práve toto podujatie je považované za najprestížnejší juniorský tenisový podnik na svete.

Mladučká Češka na ceste za titulom nestratila ani jediný set a na zelenej antuke sa tak stala historicky prvou českou šampiónkou v histórii. V osemfinálovom dueli napríklad turnajovej jednotke Anne Bugajenkovej nedarovala ani jedinú hru a vo finále si poradila s Welles Newmanovou po setoch 6:3, 7:6(5).Talentovaná česká hviezdička okrem prestížneho titulu triumfovala aj na novembrovom juniorskom Masters v Monte Carle a kľúčovú rolu zohrala aj v ceste za zlatom Česka na MS hráčok do 14 rokov. Práve tieto úspechy jej vyniesli ocenenie za najlepšiu hráčku uplynulého roka v jej vekovej kategórii, ktorý si veľký talent Česka nesmierne cení a váži.

Český tenis suverénne dominuje vo vekovej kategórii do 14 rokov, čo potvrdzuje fakt, že medzi desiatkou najlepších hráčok Európy je hneď pätica českých mien, v kategórii o dva roky starších sú potom tri české zástupkyne. Aj staršia sestra Jany Alena Kovačková sa v poradí vyhrieva na siedmom mieste a nasledujúce roky ukážu, ako úspešná bude ďalšia sesterská dvojica Česka.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − one =