Home Najdôležitejšie FOTO Rune nie je jediný: Aj americký šoumen predstavil nového trénera, s ktorým chce späť medzi elitu

FOTO Rune nie je jediný: Aj americký šoumen predstavil nového trénera, s ktorým chce späť medzi elitu

by Majo Malinovský
Frances Tiafoe

NEW YORK – Dánsky talent Holger Rune nie je jediným elitným tenistom, ktorý pred novou sezónou urobil zmenu vo svojom trénerskom tíme.

Krátko po Runem zmenu v realizačnom tíme ohlásil aj americký šoumen a momentálne šestnásty hráč sveta Frances Tiafoe, ktorý ukončil trojročnú spoluprácu s juhoafrickou legendou Waynom Ferreirom, ktorého teraz vystrieda iný kouč.

“S radosťou vám oznamujem, že od sezóny 2024 ma povedie Diego Moyano. Nemôžem sa dočkať, čo nám táto spolupráca prinesie,“ informoval bývalý člen elitnej desiatky fanúšikov na sociálnych sieťach.“Tomuto chlapíkovi by som sa chcel poďakovať, strávili sme spolu tri úžasné sezóny. Bohužiaľ sme sa však rozhodli ukončiť našu spoluprácu. Zaslúži si plné uznanie a rešpekt,“ uviedol Tiafoe na adresu 52-ročnej legendy, ktorá svojho amerického zverenca doviedla do semifinále US Open 2022 a dvom titulom kategórie ATP 250.

Tiafoe mal po predminulej úspešnej sezóne tie najvyššie ambície, ale v tomto ročníku na US Open dokráčal do štvrťfinále, pripísal si semifinále prestížneho turnaja Masters v Indian Wells a spomínané trofeje z Houstonu a Stuttgartu. Pod vedením nového kouča, ktorý trénersky viedol krajana Kevina Andersona a tiež Američanku Coco Gauffovú, by sa znova rád vrátil do elitnej desiatky.

Zdroj: ts, Instagram – Frances Tiafoe

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + 3 =