Home Najdôležitejšie Iga Swiateková v úprimnej spovedi: V mladosti som trpela! Nedokázala som sa ľuďom ani len pozrieť do očí

Iga Swiateková v úprimnej spovedi: V mladosti som trpela! Nedokázala som sa ľuďom ani len pozrieť do očí

by Jaroslav Šípkar
Iga Swiateková, US Open 2023

Poľka Iga Swiateková je svetovou jednotkou a 4-násobnou grandslamovou víťazkou. V úprimnej spovedi priznala, že v mladosti trpela, nedokázala sa ľuďom ani len pozrieť do očí!

Iga Swiateková je líderkou svetového poradia WTA. Na konte má štyri grandslamové tituly v dvojhre. 22-ročná tenisová hviezda pritom v mladosti namiesto snívania o veľkej kariére bojovala s vlastnou plachosťou. Ako sama priznáva, nedokázala komunikovať s ľuďmi a ani sa im len pozrieť do očí.

“Mohli by ste si myslieť, že ako dieťa som v noci ležala a snívala o tom, že sa stanem slávnou tenistkou, ale nie. Úprimne povedané, v noci som snívala o tom, ako sa cítiť prirodzenejšie pri interakcii s ľuďmi,” otvorila sa Iga Swiateková v spovedi pre The Players Tribune.

“V mojom živote bolo obdobie, keď som bola taká stiahnutá, že komunikácia s ľuďmi sa pre mňa stala skutočnou výzvou. Kým som nemala 17 alebo 18 rokov, bolo pre mňa ťažké čo i len pozrieť sa ľuďom do očí. Hnevalo ma, že to bolo pre mňa také ťažké,” spomínala Poľka na náročné obdobie puberty.

“Trpela som, lebo som nevedela nájsť kontakt s ľuďmi. Niekedy som jednoducho nevedela, čo povedať. Nezáväzné rozhovory mi prišli neprirodzené. Môj príbeh nie je ako príbehy mnohých iných športovcov a to je normálne,“ dodala Iga Swiateková.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three − one =