Home Audio/video VIDEO Bojovník Murray predviedol famózny obrat: Českému talentu nestačilo ani 5 mečbalov

Andy Murray, Australian Open

DAUHA- Britský tenista Andy Murray sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji ATP v katarskej Dauhe. V piatkovom semifinále zdolal Čecha Jiřího Lehečku v troch setoch 6:0, 3:6, 7:6 (6), keď jeho súper nevyužil päť mečbalov.

Lehečka vôbec nezvládol prvý set a s trojnásobným grandslamovým šampiónom prehral za 33 minút po výsledku 0:6. Do druhého dejstva však český hráč nastúpil ako vymenený, vybudoval si náskok 4:1 a bez problémov vyrovnal.

V rozhodujúcom sete Lehečka získal brejk na 2:1, ale potom si neudržal podanie a Murray vyrovnal. Českého hráča to však nerozhodilo, okamžite zobral súperovi servis, ujal sa vedenia 3:2 a vyzeralo to, že smeruje k postupu.

Ani päť mečbalov však Lehečkovi na postup nestačilo. Prvé dva pri súperovom podaní nevyužil za stavu 5:3 a ďalšie tri pri vlastnom servise za stavu 5:4, keď viedol 40:0. Murray však dokázal vyrovnať a ujal sa vedenia 6:5.

Lehečka si napokon vynútil tajbrejk, v ktorom otočil skóre z 1:3 na 4:3, ale záver patril skúsenému súperovi. Český talent odvrátil prvý mečbal za stavu 5:6, ale potom si neudržal servis a Murray vyhral skrátenú hru 8:6.

“Vedel som, že prvýkrát podáva na postup do finále, a tak som sa ho snažil dostať pod tlak. Veľmi dobre viem, aké ťažké je ukončiť takéto zápasy. Ale ak mám byť úprimný, netuším, ako sa mi to podarilo otočiť. Bol to však jeden z najväčších obratov v mojej kariére,” povedal Murray pre internetovú stránku ATP.

Murray, ktorému po vleklých zdravotných problémoch patrí v rebríčku 70. miesto, bude hrať o svoj prvý titul od roku 2019 s víťazom duelu medzi Rusom Daniilom Medvedevom a Kanaďanom Felixom Auger-Aliassimom. V Dauhe sa navyše predstaví v rekordnom piatom finále, keď titul získal v rokoch 2008 a 2009.