Home Audio/video VIDEO Bizarná žiadosť na doktora po prehratom sete a nadávky divákom: Medvedev na US Open schytal piskot amerického publika

Daniil Medvedev, US Open 2023

NEW YORK – Ruský tenista Daniil Medvedev sa na záverečnom grandslame sezóny US Open postaral o poriadnu vlnu emócií.

V súboji druhého kola proti austrálskemu súperovi Christopherovi O´Connellovi síce začal suverénne, keď v prvých dvoch setoch stratil zhodne len po dve hry, ale v treťom sete sa mu nepodarilo uspieť v tajbrejku a ruský tenista dal voľný priebeh emóciám.

Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

“Môžem dostať to, čo mal on?” spýtal sa Medvedev doktora po prehratom treťom sete na štadióne Louisa Armstronga. Táto otázka sa týkala lekárskeho zásahu O’Connella v polovici zápasu, pri ktorom dostal od lekára inhalátor, pričom uviedol problémy s dýchaním.

Chcem to isté

Na Medvedevovu žiadosť lekár odpovedal: “Máte rovnaké príznaky?” “No, prehral som set,” odpovedala s úškrnom ruská tenisová hviezda. Doktor mu s ľadovým pokojom vysvetlil, prečo Austrálčan predtým dostal inhalátor a to vyvolalo komickú reakciu ruského tenistu. “Aj ja som mal problémy, chcem to isté,” povedal Medvedev, ale so svojou žiadosťou neuspel.

Napriek tomu Rus štvrtý set opäť s prehľadom zvládol a stratil len dve hry. Výhry sa dočkal po troch hodinách, takmer hodinu po jeho prvej mečbalovej príležitosti v treťom sete za stavu 6:4 v tajbrejku. “Ťažký zápas. Neviem prečo, ale jeden moment v zápase sa rozhodol hrať lepšie. Ja som hral rovnako. Hral som to isté od prvého bodu do posledného. Len on sa v jednom momente rozhodol hrať oveľa lepšie. Neviem, prečo je to tak,” povedal po postupe Medvedev a dodal: “Bolo to pre mňa ťažšie. Stalo sa to oveľa ťažšie. Takže som šťastný, že som to ustál. V treťom sete som mal príležitosti a vo štvrtom som ich dokázal využiť.”

Ste hlúpi? Držte huby!

Ako už u Medvedeva býva zvykom, duel sa nezaobišiel bez viacerých dramatických scén. Ruský tenista si vyslúžil piskot amerického publika potom, čo označil fanúšikov za hlúpych keď sa nemohol kvôli ich rušeniu sústrediť na podanie. “Ste hlúpi, alebo čo? Môžete držať hubu, naposledy!” sťažoval sa Medvedev pri servise a od usadzujúcej sa fanúšičky sa rozzúrený ruský tenista dočkal poslatia bozku na diaľku.

Americké publikum ale pre jeho slovník a aroganciu nemalo pochoptenie a ruský tenista sa dočkal hlasitého piskotu. V boji o osemfinále dnes v noci vo Flushing Meadows vyzve rozbehnutého argentínskeho víťaza vo Winston Saleme Sébastiana Báeza.