Home Najdôležitejšie Petra Kvitová sa sťažuje na divákov na US Open a tiež na nočné zápasy

Petra Kvitová sa sťažuje na divákov na US Open a tiež na nočné zápasy

by Jaroslav Šípkar
Petra Kvitová

Češka Petra Kvitová sa posťažovala na divákov na US Open a tiež na nočné zápasy.


Petra Kvitová vypadla v druhom kole grandslamového US Open s Dánkou Caroline Wozniackou, ktorá sa vracia po trojročnej prestávke. Prehrala po setoch 5:7 6:7. Predtým v Montreale aj Cincinnati stroskotala tiež na druhej súperke. Jedným z hlavných dôvodov jej slabšej formy na zámorských hardových turnajoch boli problémy so zdravím.

“Bojujem so zdravím už celý mesiac. Nastupovali sme ešte k tomu neskoro večer. Energia mi chýba. Ako kašlem, mám zaťaté celé telo. Je to boj s telom a potom aj mysľou. Aj tak som sa zo seba snažila vytrieskať, čo to šlo. Nestačilo to,” hovorila Petra Kvitová pre iSport.cz.

Na spomínané “night session”, teda zápasy hrané neskoro večer, resp. v noci, sa už sťažovali viacerí tenisti a tenistky. Petra Kvitová by to tiež prehodnotila a riešila inak.

“Zdá sa mi, že začíname hrozne neskoro. Night session by mali štartovať aspoň o šiestej, nie o siedmej. Teraz som mala šťastie, že hral pred nami Tiafoe tri rýchle sety, aj tak je ale nastupovať na kurt o deviatej hrozne náročné. Som človek, čo chodí spať o desiatej. Jasné, hrať night session v New Yorku je krásne, elektrizujúce a všetko… Ale aký je to nápor na telo! A ani neviem, či si fanúšikovia tenis takto do noci užívajú. Myslím, že by sa nad tým mali zamyslieť, ako pokračovať ďalej,” odkazuje organizátorom.

Apropo, fanúšikovia. Na tých v New Yorku sa už tiež sťažovali mnohí. Podobne ako na zápach marihuany, ktorý sa na určitých kurtoch šíri pravdepodobne z neďalekého parku. Kvitová sa rozhodne podpory z tribún proti Wozniackej nedočkala. Práve naopak.

“Na centru bol od začiatku strašný kravál, ako v osom hniezde. Potom sa na tenis ťažko sústredíte, keď stále počujete nejaké hlasy. Keď som to riešila s rozhodkyňou, odpovedala mi, že to lepšie nebude. Takže super. Chápem, že diváci boli trošku na strane Caroline, ale nemuseli tlieskať, keď som skazila prvý servis. Bol to skrátka divný zápas,” dodala svetová jedenástka a víťazka tohtoročných turnajov v Miami a Berlíne.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 1 =