Robin Haase
Robin Haase (Foto: TASR/AP - Manu Fernandez)

VIDEO Bizarná situácia v Splite: Haase ukázal ducha fair-play, po následnom verdikte rozhodcu to trpko oľutoval

SPLIT – Za dobrotu na žobrotu. Aj tak by sa v skratke dala popísať bizarná situácia, ktorá sa odohrala na challengerovom podujatí v chorvátskom Splite v súboji Holanďana Robina Haaseho a bosnianskeho súpera Mirzu Bašiča.


V druhom sete osemfinálového súboja za stavu 6:7 a 3:1 z pohľadu Haaseho podával Bašič a empajrový rozhodca mu zahlásil aut. Práve v tom momente sa k returnu chystal Haase, ktorý ho následne poslal len do pásky. Holanďan v sebe nezaprel ducha fair-play a okamžite šiel skontrolovať, či sa loptička po podaní naozaj nedotkla čiary. Po kontrole oznámil rozhodcovi, že podanie bolo dobré a očakával tak opakovanie servisu.

Skúsený Holanďan ale zostal poriadne zaskočený, keď rozhodca bez váhania prisúdil fiftín jeho súperovi. Haase reklamoval, že return už nevykonával v zápasovom nasadení a že bol ovplyvnený hlasom, ktorý ohlásil mýlny out podávajúceho hráča, ale všetko bolo márne. Podanie sa neopakovalo a bod získal jeho súper.Aj keď sa môže zdať, že šlo len o jediný fiftín, ktorý je v zápase len kvapkou v mori, tak práve od tohto momentu sa začala pohroma pre rozhodeného Haaseho. Holanďan totiž z nádejného stavu 3:1 prehral päť hier po sebe a jeho bosniansky súper sa radoval z postupu do štvrťfinále, kde ale následne v dvoch setoch podľahol slovinskému súperovi Rolovi.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 9 =