Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: Twitter - AnyTech365 Andalucía Open)

Slovenské sklamanie v Marbelle: Bojovník Gombos neudržal vedenie s ďalším favoritom a o finále si nezahrá

MARBELLA – Slovenský tenista Norbert Gombos si v španielskej Marbelle na podujatí AnyTech365 Andalucía Open o finále nezahrá. Rozhodla o tom jeho dnešná štvrťfinálová prehra so španielskym favoritom a turnajovou štvorkou Albertom Ramosom Viňolasom.


Slovenský tenista vstúpil do štvrťfinálového súboja s favoritom suverénne, keď na úvodnom podaní nestratil ani jediný fiftín a následne potrápil súpera na servise, keď dotiahol gem na zhodu, ale k brejkbalom sa nedostal. Následne si Gombos opäť bez väčších problémov udržal podanie, ale ani Španiel v štvrtej hre nedal Slovákovi šancu, keď servis udržal čistou hrou. Následne Gombos začal podanie dvojchybou a tri po sebe nevydarené podania Slováka značne rozhodili, Španiel to využil a aj keď Gombos z 0:40 dotiahol na 30:40, tretí brejkbal premenil španielsky favorit na brejk a po udržaní servisu tak vyhrával už 4:2. Po šiestej hre zápas prerušili kvôli dažďu a aj keď z kurtu neodišli a o chvíľu sa pokračovalo, už po dvoch fiftínoch rozhodca poslal obidvoch borcov do šatní a celý kurt na čas zatiahli. Po návrate obidvaja tenisti udržali servis a zlomový moment prišiel v deviatej hre. V tej mal favorizovaný Španiel na rakete setbal, ale nevyužil ho a to naštartovalo Gombosa. Hneď v ďalšej hre na 15 brejkol Ramosa a jediný fiftín stratil aj na vlastnom podaní. Hneď dva setbaly mal Gombos už v dvanástej hre poriadne zaskočeného súpera a aj keď ich nevyužil, úspech slávil v tajbrejku, ktorý vyhral 7:4.Gombos zažil nešťastný vstup do druhého dejstva, keď hneď na úvodnom podaní súpera zahodil dva brejkbaly a následne pykal stratou vlastného servisu. Španielsky favorit hnaný vpred potleskom hŕstkou prísediacich divákov začal poriadne tlačiť, ale bojovník Gombos predviedol skvelú defenzívu, ustál tlak a v dramatickej tretej hre dokázal Ramosa opäť brejknúť. Ďalších osem hier si obidvaja hráči bez ponúknutia čo i len jediného brejkbalu súperovi dokázali udržať vlastné podanie a rozhodujúca hra prišla v dvanástom geme, kedy Gombos na 15 stratil vlastné podanie a tým pádom aj set 5:7.

Do rozhodujúceho dejstva vstúpil niekdajší štvrťfinalista Roland Garros a bývalá svetová sedemnástka Ramos suverénne, keď po čistej hre na vlastnom podaní mal na rakete aj dva brejkbaly na servise Gombosa, ale slovenský bojovník to nevzdal a podanie dokázal udržať. Ďalšie štyri hry suverénne získali podávajúci hráči a v siedmej hre mal Gombos na rakete brejkbal, ale nevyužil ho a dráma tak pokračovala ďalej. V desiatej hre španielsky favorit na podaní Slováka poriadne pritlačil a výsledkom boli tri ponúknuté mečbaly na servise súpera. Gombos bojoval, ale tretiu možnosť bývalá svetová sedemnástka premenila po dvoch hodinách aj 47 minútach na víťazstvo v zápase. V boji o finále Španiela čaká víťaz zápasu Carreno-Busta verzus Kwon.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =