Rafael Nadal, Toni Nadal
Rafael Nadal a Toni Nadal ešte na spoločnej lavičke (Foto: TASR/AP - Bernat Armangue)

Nadal verzus Nadal: Toni prezradil, na koho strane bude v prípadnom dueli Rafu s jeho kanadským zverencom

MONTE CARLO – Už na prestížnom podniku Masters v Monte Carle bude Toni Nadal v trénerskom tíme kanadského talentu Félixa Augera-Aliassimeho a keďže na podujatí bude štartovať aj Rafael Nadal, na rad môže teoreticky prísť prestížny súboj, v ktorom jeho synovec bude čeliť zverencovi svojho strýka a bývalého dlhoročného kouča.


Ani na jednej z dvoch lavičiek

S Rafom získal Toni 16 z jeho doterajších 20 grandslamových titulov a práve Nadalov strýko je považovaný za druhého najlepšieho trénera na svete hneď po našom Mariánovi Vajdovi, ktorý stál pri všetkých 18 grandslamových tituloch Novaka Djokoviča. „Ak budeme musieť hrať s Rafom, nebudem z úcty k obidvom hráčom ani na jednej z dvoch lavičiek,“ uviedol.

Svoje rozhodnutie Toni obhájil tak, že stále je spojený s tenisovou akadémiou svojho synovca na Mallorce a nebolo by vhodné ak by povzbudzoval súpera Rafu: „Stále som riaditeľom akadémie, naďalej pre neho pracujem a som Rafov strýko. Je normálne, že mám k synovcovi náklonnosť.“Aj keď bude v tíme kanadského talentu ani profesionálny záväzok voči Nadalovmu rivalovi ho nezbaví citov k Rafovi. Toni dodal, že náklonnosť k 20-násobnému grandslamovému šampiónovi rástla počas dlhých rokov strávených po jeho boku na množstve turnajov a nemožno ju nijak zmazať.

Podľa Toniho má predpoklady byť jednotkou

Podľa uznávaného kouča má Félix Auger-Aliassime obrovský potenciál stať sa v budúcnosti svetovou jednotkou a vkladá doňho veľké nádeje. Podľa Toniho ale len talent pochopiteľne nestačí a Kanaďan musí na sebe tvrdo makať a trénovať aby v budúcnosti na ten najvyšší piedestál mohol dosiahnuť.„Dúfam, že v budúcnosti bude Felix č. 1 na svete. Zatiaľ sa musí zlepšovať,“ uviedol Toni, ktorého už v novom tíme na sociálnej sieti spoločnou fotografiou uvítal jeho nový kanadský zverenec.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Sobota 2. júla

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii desiatka slovenských zástupcov. Wimbledon (16 815 360 EUR, tráva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 4 =