Home Audio/video VIDEO Ani utrpenie a bolesť ho nezastavili: Bývalá svetová šestka pred US Open naďalej žiari

Gael Monfils

CINCINNATI – Francúzsky bojovník Gael Monfils sa na US Open Series rozohral do vynikajúcej formy.

Po osemfinálovej účasti vo Washingtone a štvrťfinálovom vypadnutí po trojsetovom dueli s neskorším víťazom Sinnerom v Toronte si na úvod Masters v Cincinnati tridsaťšesťročný Francúz poradil so svetovou 15. Britom Cameronom Norriem.

Aj napriek tomu, že francúzskeho šoumena v prvom sete paralyzovala silná bolesť v ľavom kolene, britského súpera zdolal za dve hodiny aj štyri minúty po setoch a vzájomnú bilanciu s obľúbeným súperom upravil už na 3:0.

Monfils, ktorý o osemfinále dnes zabojuje s Austrálčanom De Minaurom, vyhral až šesť z posledných ôsmich zápasov a pred záverečným grandslamom sezóny sa tak bývalá svetová šestka rozohrala do výbornej formy.