Home Audio/video VIDEO Alcaraz neprestáva udivovať tenisový svet: Toto pred ním dokázali len Hewitt, Roddick a Nadal

VIDEO Alcaraz neprestáva udivovať tenisový svet: Toto pred ním dokázali len Hewitt, Roddick a Nadal

by Majo Malinovský
Carlos Alcaraz, ATP Toronto

CINCINNATI – Španiel Carlos Alcaraz po nevýrazných výkonoch v Toronte nepresvedčil ani na úvod druhej prípravy pred obhajobou titulu na US Open v Cincinnati.


Dvadsaťročný Španiel vykročil za bojom o udržanie postu svetovej jednotky vydretou výhrou nad Austrálčanom Jordanom Thompsonom, ktorého zdolal až po takmer troch hodinách hry 7:5, 4:6, 6:3.

Súčasný líder svetového rebríčka sa vďaka triumfu stal iba štvrtým tenistom od roku 2000, ktorý pred dovŕšením 21 rokov vyhral dve sezóny po sebe aspoň 50 zápasov na okruhu ATP. Pred ním to dokázali len legendárny Austrálčan Lleyton Hewitt (2000-2001), Američan Andy Roddick (2002-2003) a tiež Španiel Rafael Nadal (2005-2006), ktorí boli tiež svetovými jednotkami.

50. triumf v sezóne

“Nebol to jednoduchý zápas, ale na konci už som našiel svoju najlepšiu úroveň. Celý deň sme čakali, až zápas začne. A keď už sme sa dočkali, začalo pršať, takže to nebolo ľahké. Ale skrátka musíte nájsť spôsob, ako vyhrať zápas aj v tejto situácii,” hodnotil úvodný boj Alcaraz, ktorý zvládol vstup aj do 12. tohtoročného turnaja a pripísal si jubilejnú 50. výhru v sezóne. Vlani na ňu dosiahol ‘až’ na 14. turnaji v semifinále US Open.

Alcaraz je najmladší z 28 svetových jednotiek a na čele trávi už 34 týždňov, čo ho v poradí najdlhšie vládnucich tenistov radí na 16. miesto. Ešte 11 týždňov ho delí od trinásteho Gustava Kuertena. Tento týždeň potrebuje postúpiť do finále, aby mal istotu, že pôjde z pozície jednotky do záverečného grandslamu roka US Open. V osemfinále v Cincinnati sa po šiestich dňoch dočká odvety proti domácemu Tommymu Paulovi, s ktorým prehral v Toronte.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × three =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy