Home Najdôležitejšie Cincinnati môže priniesť bitku o svetovú jednotku. Carlos Alcaraz: Teraz som hlavným rivalom Djokoviča

Cincinnati môže priniesť bitku o svetovú jednotku. Carlos Alcaraz: Teraz som hlavným rivalom Djokoviča

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz, Novak Djokovič, Wimbledon 2023, Finále

Uvidíme na turnaji v Cincinnati bitku o post svetovej jednotky? Teraz som hlavným rivalom Djokoviča, vyhlásil Carlos Alcaraz.


Turnaj v Cincinnati môže ponúknuť reprízu wimbledonského finále a zároveň priamu bitku o pozíciu svetovej jednotky medzi Carlosom Alcarazom a Novakom Djokovičom. Španiel bude obhajovať post jednotky, z trónu ho môže zosadiť práve Djokovič.

“Milujem takéto bitky,” reagoval Carlos Alcaraz pre tlačovú službu ATP. “Uvedomujem si, že prvú pozíciu môžem stratiť, no zároveň ju aj môžem obhájiť. Samozrejme, treba si užiť chvíle, keď hráte s tenisovou legendou ako Novak.”

“Myslím si, že som teraz jeho hlavným rivalom. Stále mi to znie šialene, ale snažím sa užívať si to. Počas sezóny a na každom turnaji si musíte stanoviť ciele. A mojím hlavným cieľom je teraz zostať prvým hráčom na svete. A ak túto pozíciu stratím, tak získať ju čo najskôr späť. To mi pomáha predviesť môj najlepší tenis na veľkých turnajoch,” dodal Carlos Alcaraz.

Dvadsaťročný Španiel v strhujúcom wimbledonskom finále zdolal Novaka Djokoviča v päťsetovom boji. Následne hral na Hopman Cupe, kde vyhral oba zápasy. Evidentne mu ale došli sily pri nabitom programe, keďže v Toronte v štvrťfinále podľahol nečakane Tommymu Paulovi.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − 2 =