Home Najdôležitejšie VIDEO 19-ročná Ukrajinka katom Sloveniek v Dubaji: Po Kužmovej zdolala vo finále aj Kučovú, tá je späť v elitnej stovke!

VIDEO 19-ročná Ukrajinka katom Sloveniek v Dubaji: Po Kužmovej zdolala vo finále aj Kučovú, tá je späť v elitnej stovke!

by Roderik Pastier
Kristína Kučová

DUBAJ – Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela vo finále dvojhry na turnaji ITF W100 v Dubaji. Štvrtá nasadená hráčka prehrala v súboji o titul s mladou Ukrajinkou Dariou Snigurovou, ktorej podľahla 3:6, 0:6 za necelú hodinu.


Kučová už v treťom geme prišla o podanie, ale dokázala kontrovať ribrejkom, no nasledujúci servis opäť neudržala. 19-ročná Ukrajinka si vytvorila kľúčový náskok v prvom sete a po 35 minútach vyhrávala vo finálovom súboji 1:0.

Slovenská tenistka nedokázala nájsť recept na dobre hrajúcu súperku ani v druhom sete a po troch stratených servisoch zakončila finále krutým kanárom.

Tridsaťjedenročná Bratislavčanka však má veľký dôvod na radosť, vďaka finálovej účasti v Dubaji sa prebojovala naspäť do elitnej stovky rebríčka WTA. V onlajn renkingu jej aktuálne patrí 97. pozícia.

“Aj keď mi finále nevyšlo, s turnajom som veľmi spokojná. Podarilo sa mi zaistiť si účasť v hlavnej súťaži Australian Open a vrátim sa späť do Top 100. Je to pre mňa veľmi výnimočné. Celý týždeň tu v Dubaji bol psychicky náročný, ale som rada, že sa mi podarilo ustáť to a využila som dobrú formu,” povedala Kika, ktorej v posledných týždňoch pomáhal v Bratislave Vladimír Pláteník. “Jeho rady a spoločné tréningy mi pomohli v posledných turnajoch sezóny,” dodala na záver.Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 3 =