Home Najdôležitejšie FOTO Tréner Hrunčák po ďalšom deblovom titule Kužmovej prejavil spokojnosť: Viki sa predviedla v dobrom svetle

FOTO Tréner Hrunčák po ďalšom deblovom titule Kužmovej prejavil spokojnosť: Viki sa predviedla v dobrom svetle

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová, Tomáš Hrunčák

DUBAJ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala titul vo štvorhre na turnaji ITF W100 v Dubaji. Po boku Kazašky Anny Danilinovej si v pozícii najvyššie nasadeného páru poradili s Ruskami Angelinou Gabujevovou, Anastasiou Zacharovovou a zvíťazili 4:6, 6:3, 10-2 za 87 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si na svoje konto pripísala už desiaty titul vo štvorhre medzi ženami.


“S Annou som hrala prvý raz. Som veľmi rada, že sa nám podarilo získať titul. Finále bolo podľa predpokladov veľmi ťažké, je skvelé, že po prehratom prvom sete sme sa dokázali vrátiť späť a zápas otočiť. Je to skvelý výsledok pred začiatkom prípravy na ďalšiu sezónu,” povedala dvadsaťtriročná hráčka NTC a najlepšia slovenská deblistka pre oficiálny web Slovenského tenisového zväzu.

Spokojný bol aj tréner Hrunčák

V Dubaji ju sprevádzal tréner Tomáš Hrunčák, ktorý bol s vystúpením svojej zverenky spokojný: “Viki sa predviedla v dobrom svetle. Po BJK Cupe v Prahe bola dva týždne chorá. Ešte aj tu v Dubaji počas turnaja kašľala. Bolo tu dosť teplo, no všetko skvele zvládla,” začal hodnotenie turnaja Hrunčák. “V singli jej chýbalo troška viac fyzických síl, ale odohrala dobré zápasy. Podarilo sa jej zabojovať v koncovkách zápasov a prelomiť smolu, lebo takého zápasy nám v poslednej dobe často uchádzali. Najmä v dueli prvého kola proti Japonke Hontamaovej sa hral výborný tenis, určite na úrovni hráčok z prvej stovky.”

Anna Danilinová, Viktória Kužmová
Anna Danilinová (vľavo) s Viktóriou Kužmovou (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

Cesta do dubajského finále štvorhry nebola jednoduchá, no aj napriek nezohratosti to Kužmová s Danilinovou zvládli. “Najlepší tenis zahrali hneď v prvom kole proti mladým Ruskám. Vo štvrťfinále im veľmi pomohol skreč Kučovej, lebo Viki bola po trojsetovom singlovom zápase dosť unavená a mala iba hodinu na oddych. V semifinále prehrávali 4:6, 0:2, ale dokázali vyhrať šesť gemov za sebou a v supertajbrejku od začiatku do konca dominovali,” uviedol Hrunčák. “Finále bolo vyrovnané. Keď už sa hráč prebojuje do súboja o titul, vždy chce zvládnuť aj tú poslednú prekážku. Našťastie dokázali duel otočiť a v supertajbrejku hladko zvíťazili.”

Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 2 =