tenisová raketa
Ilustračné foto (Foto: TASR/AP - Natacha Pisarenko)

Korupčný škandál na okruhu ATP: Duo tenisových hviezd dostalo za podvody peniaze od bývalého trénera

BRATISLAVA – Tesne po skončení Wimbledonu vyplával na povrch veľký korupčný škandál, ktorý by sa mal týkať dvojice tenisových hviezd a ich bývalého trénera.


Dvojica hráčov z elitnej päťdesiatky je podľa nemeckej stanice ZDF zapletená do podvodov s ovplyvňovaním výsledkov zápasov. Má ísť o semifinalistu minuloročného Australian Open a aktuálnej svetovej 40. Aslana Karatseva a tiež Gruzínca Nikoloza Basilašviliho, ktorý je aktuálne na 25. priečke.

Peniaze za korupciu od bývalého kouča

Informáciu získala nemecká stanica z vyšetrovacieho dokumentu medzinárodnej tenisovej federácie ITF a spomínané info potvrdil ZDF aj nemenovaný tréner z východnej Európy. Podľa jeho slov mal obidvom hráčom ponúkať peniaze za ovplyvňovanie výsledkov ich bývalý bieloruský tréner Jegor Jacjuk, ktorý Karatseva trénoval v rokoch 2018 až 2021 a Basilašviliho viedol okolo roku 2013 asi osemnásť mesiacov.V kritických momentoch im dal ponuku

“Jacjuk mal so sebou na Tour vždy veľa peňazí a ponúkal ich hráčom, ktorí boli v problémoch. Či už finančných, alebo psychických,“ uviedol zdroj stanice. “Jacjuk s obidvoma hráčmi spolupracoval a sledoval ich roky. Obaja sú veľmi talentovaní, ale na začiatkoch kariér mali finančné problémy. A tiež slabé obdobia, kedy sa prepadali rebríčkom. V kritické okamihy k nim prišiel s ponukou,“ dodal tréner, ktorý si žiadal zostať v anonymite.

Karatsev je podozrivý z ovplyvnenia výsledkov na turnajoch nižších kategórií vo Fínsku a Kazachstane a tiež na podujatí ATP v Stuttgarte, kde v tohtoročnej kvalifikácii skončil na rakete iba 19-ročného Švajčiara Strickera (6:7, 1:6).Gruzínec, ktorý bol obvinený aj z domáceho násilia, sa do podozrenia dostal aj vlani na Wimbledone, kde po boku moldavského parťáka Albota skončil v deblovej súťaži už v prvom kole na rakete dvojice Fucsovics/Travaglia (6:3, 2:6, 2:6) a na ich vyradenie bola vsadená podozrivo vysoká stávka, zhruba pol milióna dolárov.

Obidvoch tenistov už podľa francúzskeho L’Equipe vypočúvala aj francúzska polícia, svetová tenisová federácia ITF a jej protikorupčná jednotka ITIA zatiaľ nechce prípad verejne komentovať.

Zdroj: ts, ZDF

About Majo Malinovský

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − one =