Home Najdôležitejšie Veľký úlovok: Česká hviezda sa na novú sezónu pripravuje pod vedením legendy

Veľký úlovok: Česká hviezda sa na novú sezónu pripravuje pod vedením legendy

by Majo Malinovský
Marie Bouzková, Petr Pála, Česko, Pohár Billie-Jean Kingovej

FLORIDA – Česká tenistka Marie Bouzková sa na novú sezónu pripravuje už pod vedením španielskej legendy.


Aktuálna svetová 34. a wimbledonská štvrťfinalistka sa na novú sezónu pripravuje pod vedením legendárnej wimbledonskej šampiónky a niekdajšej svetovej dvojky Conchity Martínezovej zo Španielska, ktorá v minulosti spolupracovala napríklad aj s ďalšou českou tenistkou Karolínou Plíškovou.

Je čas vrátiť sa

“Kontaktoval ma agent Marie a spýtal sa ma, či nechcem znova trénovať. Vzala som si čas na rozmyslenie a rozhodla som sa, že je čas sa vrátiť. Zatiaľ som nadšená,” uviedla 51-ročná Španielka, ktorá má na konte okrem výhry na Wimbledone aj finálové účasti na parížskom Roland Garros aj Australian Open.

Dvadsaťpäťročná Bouzková sa tento rok pripravovala pod vedením svojho rovesníka Antonína Bolardta, s ktorým bola na vzájomnej spolupráci dohodnutá do konca sezóny. Na nový ročník už na Floride trénuje pod vedením španielskej legendy, ktorá v tomto roku bola riaditeľkou finálového turnaja Billie Jean King Cupu a ktorá má Češku priviesť k titulom.

Pražská rodáčka tento rok v októbri v Nan-čchangu postúpila do svojho piateho finále na WTA Tour, ale v 3,5-hodinovej bitke smolne podľahla krajanke Kateřine Siniakovej a svoj doteraz jediný titul získala vlani v Prahe.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 7 =