Home Najdôležitejšie Patrick Mouratoglou predpovedá: Jannik Sinner bude lepší ako Carlos Alcaraz v budúcej sezóne

Patrick Mouratoglou predpovedá: Jannik Sinner bude lepší ako Carlos Alcaraz v budúcej sezóne

by Jaroslav Šípkar
Jannik Sinner, Taliansko, Davis Cup, Davisov pohár

Sinner bude lepší ako Alcaraz v budúcej sezóne, prognózuje rešpektovaný tréner a televízny expert Patrick Mouratoglou.


Brit Cameron Norrie nedávno vyhlásil, že Španiel Carlos Alcaraz bude mať sezónu 2024 lepšiu ako Talian Jannik Sinner. Uznávaný tenisový tréner, zakladateľ prestížnej akadémie a televízny expert Patrick Mouratoglou s ním však nesúhlasí. Vidí to presne opačne.

“Myslím si, že rok 2024 bude stále rokom Novaka Djokoviča, ale kto medzi Carlosom Alcarazom a Jannikom Sinnerom bude číslo 2? Myslím si, že Jannik je na túto úlohu pripravený,” cituje ex-kouča Sereny Williamsovej Tennis World USA.

“Budúci rok môže byť tým, v ktorom bude mať Sinner šancu konkurovať Djokovičovi viac ako Alcaraz, na základe toho, čo predviedol v posledných mesiacoch roku 2023. Verím, že bude pripravený súťažiť na 100 % na najvyššej úrovni, oveľa viac ako v tejto sezóne,” pokračoval francúzsky odborník.

“Je pravda, že Alcaraz doteraz dosahoval lepšie výsledky: vyhral 2 Slamy, viac turnajov ATP 1000, je lepší v rebríčku ATP, bol číslo 1 a na antuke ho pravdepodobne prevyšuje. Myslím si však, že na iných povrchoch, so štýlom hry, ktorý predviedol, môže byť Jannik lepší ako Carlos vďaka svojej schopnosti venovať menej času súperovi a hrať loptu veľkou rýchlosťou,“ analyzuje Patrick Mouratoglou.

Jannik Sinner zakončil túto sezónu ako svetová štvorka. V závere sezóny hral v životnej forme. 22-ročný mladík priviedol Taliansku k triumfu v Davis Cupe, porazil Novaka Djokoviča. Rovnako ako fenomenálneho Srba dokázal zdolať v skupine Turnaja majstrov. Vo finále v Turíne s ním prehral.

“Je jasné, že v tomto športe je to všetko o dôvere. Z tohto dôvodu si myslím, že záver roku 2023 dal Jannikovi pocit pripravenosti vyhrať dôležité turnaje. Áno, vo finále v Turíne prehral s Djokovičom, ale dvakrát porazil Novaka za 12 dní a vyhral Davisov pohár. Tento posledný výsledok je pre neho neskutočným impulzom,” myslí si Patrick Mouratoglou.

“Pripomína mi to Noleho rok 2011, keď bol hlavným hrdinom bláznivej sezóny, čerstvo po úspechu v Davis Cupe rok predtým. Preto verím, že Sinner to dokáže tiež využiť veľmi dobre, má vo svojom tenise viac riešení ako v minulosti, chodí k sieti častejšie a efektívnejšie. Verím, že vie lepšie čítať hru a dokáže sa prispôsobiť mnohým ďalším situáciám. Djokovič je vždy vpredu, ale Sinner bude na konci roka 2024 č.2,“ uzavrel svoju prognózu Francúz.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 − 1 =