Home EMPIRE Tennis Tour V Trnave aj bývalá svetová jednotka: EMPIRE Tennis Tour 2024 pokračuje po dvoch juniorských turnajoch dvoma ženskými

V Trnave aj bývalá svetová jednotka: EMPIRE Tennis Tour 2024 pokračuje po dvoch juniorských turnajoch dvoma ženskými

by Majo Malinovský
Greet Minnenová

TRNAVA – EMPIRE Tennis Tour 2024 pokračuje po dvoch juniorských turnajoch dvoma ženskými kategórie W50 a W75. Nadchádzajúce turnaje majú dotáciu 40.000, respektíve 60.000 amerických dolárov.

Najvyššie nasadená hráčka na oboch turnajoch je Tamara Zidanšeková, ktorej patrí 106. miesto v rebríčku WTA. V súčasnosti je slovinská jednotka a oporou tímu na Billie Jean King Cupe, s ktorým sa slovenské hráčky stretnú v domácej NTC Aréne 12. a 13. apríla 2024.

Na turnajoch sa predstaví aj bývalá svetová jednotka vo štvorhre a členka TOP 10 WTA rebríčku Kristina Mladenovičová z Francúzska i Ana Konjuhová z Chorvátska a taktiež viacero mladých slovenských hráčok.Turnaje vyvrcholia v sobotu 2. a 9. marca 2024 finálovým zápasom štvorhry a následne v nedeľu o 11.00 finálovým zápasom dvojhry. Vstup na obe podujatia je zadarmo, priaznivci svetového ženského tenisu sú vítaní v areáli TC EMPIRE Trnava na Hajdóczyho ulici.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + 6 =