Home Najdôležitejšie Gilles Simon: Daniil Medvedev mi dal zoznam 16 hráčov, proti ktorým hrá nerád a ušil som na nich taktiku

Gilles Simon: Daniil Medvedev mi dal zoznam 16 hráčov, proti ktorým hrá nerád a ušil som na nich taktiku

by Jaroslav Šípkar
Daniil Medvedev, Turnaj majstrov 2023, Turín

Gilles Simon prehovoril o spolupráci s Daniilom Medvedevom. Dal mi zoznam 16 hráčov, proti ktorým nerád hrá a pripravil som na nich taktiku.

Bývalý šiesty najlepší hráč sveta Gilles Simon reagoval na nedávne informácie o tom, že rozšíril trénerský štáb Rusa Daniila Medvedeva.

“Spolupracujem s ním od decembra, ale tajili sme to. V Austrálii som s ním zdieľal všetky taktické materiály. Posielal som zvláštne pokyny Gillesovi Cervarovi (pozn. hlavný kouč Medvedeva) priamo počas Daniilových zápasov,” prezradil Gilles Simon, že má na starosti taktickú prípravu Medvedeva.

“Prenášal ich alebo neprenášal (smiech) v reálnom čase. Môžem im pomôcť konkrétne v taktickej oblasti. Dal mi napríklad zoznam 16 hráčov, s ktorými nerád hrá a ja som mu vymyslel 16 taktík, ako sa s nimi vysporiadať,” pokračoval Francúz.

“Daniil je veľmi silný takticky a má veľmi presný zmysel pre to, čo treba urobiť, ale ako každý, aj on občas robí chyby. Kvôli emóciám, kvôli netrpezlivosti… Tak sa mu to snažím vysvetliť a myslím, že sa mu to páči,” cituje Simona Le Figaro.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =