Home Najdôležitejšie Útočil na Federera aj Dimitrova: Djokovičov otec to schytal od člena správnej rady ITF

Útočil na Federera aj Dimitrova: Djokovičov otec to schytal od člena správnej rady ITF

by Majo Malinovský
Srdjan Djokovič, Dijana Djokovičová

BRATISLAVA – Potom, čo sa viaceré tenisové hviezdy vrátane srbskej jednotky Novaka Djokoviča na podujatí Adria Tour nakazili koronavírusom, objavili sa v tenisovom svete mnohé kritické reakcie.


Aj keď zámery Djokoviča boli čisté, podujatie nerešpektovalo normy sociálneho dištancovania sa a tiež mnohé ďalšie dôležité hygienické opatrenia, ktoré by mali pomáhať zabrániť šíreniu sa nového typu koronavírusu. To následne viedlo k prepuknutiu a šíreniu vírusu medzi hviezdami ATP a pobúrilo celú tenisovú rodinu.Správanie Srdjana je neospravedlniteľné

Novakov otec Srdjan známy svojimi ráznymi vyhláseniami sa v snahe brániť svojho syna obul do bulharského tenistu Grigora Dimitrova, ktorého označil za hlavného vinníka šírenia vírusu a podľa jeho slov spôsobil práve Bulhar veľké škody Chorvátsku aj Novakovej rodine. Narážal na to, že Dimitrov priletel z USA a bol vôbec prvým pozitívne testovaným hráčom, ktorý sa predstavil na Adria Tour. Bulhar bol v úzkom fyzickom kontakte s ostatnými a to viedlo k šíreniu nákazy.

Na jeho ostré slová teraz zareagoval prezident bulharského turnaja v Sofii a zároveň člen správnej rady ITF Stefan Tzvetkov. Toho rozrušili ostré pripomienky Djokovičovho otca a tvrdé obvinenia Dimitrova považuje za neopodstatnené. “Pre mňa je to hanebné. Srbi sú našimi bratmi a susedmi na Balkáne, ale Srdjan Djokovič opäť vysiela zlý odkaz do celého sveta a hovorím, že je to neospravedlniteľné správanie. Nepoznám všetky fakty tohto prípadu, ale musí sa to zastaviť. Novak je šampión, ale zdá sa, že jeho sprievod nie je v súlade s normami fair play, tenisovej kultúry a etiky,” uviedol Tzvetkov pre L’Equipe.Zaútočil aj na Federera

Srdjan Djokovič tiež nedávno zaútočil na fenomenálneho Rogera Federera, ktorého vyzval aby prestal s tenisom a vzhľadom na blížiacu sa štyridsiatku začal radšej robiť niečo iné. Tzvetkov tieto zlé slová na adresu úhlavného rivala Novaka považuje za neprijateľné. “Nasmerovanie prstu na ľudí, najprv Federer, teraz Grigor, je úplne neprijateľné. Ako člen rady ITF hovorím, že to musíme zastaviť. Pretože signál vysielaný deťom, rodičom, nie je ten správny. S Adria Tour chcel Novak zo srdca urobiť niečo pre svoju krajinu, svoje mesto a rodinu,” dodal Tzvetkov.

„Ale urobil chybu v analýze. Môže sa ospravedlniť, držať sa faktov, ale nikto by nemal obviňovať ostatných. Je to veľmi nedôstojné správanie. Zlý príklad, som veľmi sklamaný. Čakám na ďalšiu úroveň diskusie. Srdjan už príliš dlho obviňuje, hovorí o druhých v zlom a to by nemalo byť tolerované tenisovým svetom,” uzavrel na adresu prskajúceho otca Djokoviča.

Nole je aktuálne v izolácii vo svojej belehradsej rezidencii, kde svetová jednotka aj s nakazenou manželkou Jelenou trávi povinnú karanténu. Ich deti sa novým typom koronavírusu od rodičov našťastie nenakazili.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 2 =