Home Najdôležitejšie Otec Djokoviča Srdjan na adresu Federera: Hráš len preto, lebo neznášaš Novaka

Otec Djokoviča Srdjan na adresu Federera: Hráš len preto, lebo neznášaš Novaka

by Roderik Pastier
Novak Djokovič, Roger Federer, Wimbledon

Zatiaľ čo na kurte sa správajú ako veľkí džentlmeni, v zákulisí to akosi vrie. Vzťahy Rogera Federera a Novaka Djokoviča evidentne nie sú v poriadku.


Svedčí o tom aj postoj rodičov srbského šampióna. Obzvlášť jeho otec Srdjan nenecháva na bazilejskom rodákovi suchú niť. Najnovšie si Srdjan Djokovič rýpol do 20-násobného grandslamového šampióna v talkshow televízie Sport Klub. Naznačil, že Švajčiarova motivácia hrať v čase, keď mu ťahá na 40, už nie je len čistou láskou k športu.

„Vpred ho ženie nepriateľstvo k Novakovi. Pochopiteľne, medzi sebou si vybudovali istý rešpekt za tie roky, ale prečo si myslíte, že Roger hrá, aj keď bude mať takmer 40 rokov? Len si to predstavte: máte 40 a stále hráte tenis namiesto toho, aby ste šli domov a robili oveľa zaujímavejšie veci,” rozhovoril sa otec Srdjan.Podľa neho bude hrať Federer dovtedy, pokiaľ budú Djokovič s Nadalom dýchať. „Nedokáže prijať, že obaja ho raz predbehnú. No tak Roger, staraj sa o svoje deti, rob niečo iné, choď napríklad lyžovať. Tenis nie je celý život, pre môjho syna je to iba dočasné hobby,“ pokračoval.

Srdjan zašiel ešte ďalej. Novaka nazval esenciou toho najlepšieho, čo je v ňom a jeho manželke. „A to, čo nefungovalo, zostalo v nás,“ poznamenal.

Situácia vo svetovom tenise je nasledovná: Federer má 20 grandslamových titulov, iba o jeden viac ako Rafael Nadal. Zverenec Slováka Mariána Vajdu – Djokovič – ich má sedemnásť. V jeho prospech však hrá vek, má iba 33 rokov. A tiež fantastická atletická postava. Na rozdiel od Nadala sa mu aj vyhýbajú zranenia.

Zdroj: sport.pravda.sk , ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 17 =