Home US Open US Open bude možno bez divákov, zrušenie organizátori neplánujú

US Open bude možno bez divákov, zrušenie organizátori neplánujú

by Jana Sedláková

Grandslamové US Open sa má začať v auguste. New York je jednou z najviac zasiahnutých oblastí nielen v USA, ale aj na svete. No organizátori zatiaľ o preložení či zrušení turnaja neuvažujú.

US Open sa má konať od 31. augusta do 13. septembra. Momentálne organizátori počítajú s tým, že sa bude hrať s divákmi.

„Všetci momentálne žijeme v neistých časoch a neustále sa meniacom prostredí spôsobenom pandémiou COVID-19. Preto sme už uvažovali nad rôznymi možnosťami, hovorili sme aj o scenári bez fanúšikov,“ znie oficiálne vyhlásenie Americkej tenisovej asociácie, ktoré citoval aj web essentiallysports.com.

Momentálne to podľa stanoviska vyzerá, že oficiálne rozhodnutie príde v polovici júna. Jednou z možností sa zdá, že by US Open bolo presunuté do Kalifornie do Indian Wells. Tam tento rok v marci na začiatku pandémie zrušili turnaj zo série Masters 1000 aj WTA Premier Mandatory.

O Indian Wells sa často pre vysokú úroveň hovorí aj ako o „piatom grandslame“. S touto teóriou o presune prišlo španielske médium Marca a z oficiálnych zdrojov táto možnosť potvrdená nebola.

V New Yorku je momentálne situácia najhoršia zo všetkých štátov USA. Zaznamenali tam viac ako 315-tisíc prípadov koronavírusu. V prepočte na milión obyvateľov je to niečo cez 16-tisíc. Kalifornia je zasiahnutá menej. Na milión obyvateľov tam momentálne pripadá menej ako 1400 prípadov.Kvôli koronavírusu už tento rok zrušili Wimbledon, po prvý raz od svetových vojen. Ako sme dnes informovali, v ohrození je aj Roland Garros. Organizátori totiž nepočítajú s tým, že by sa hralo bez divákov.

Ak by k tomu malo prísť, turnaj by bol zrušený. Francúzsky grandslam doposiaľ pritom zrušila iba prvá svetová vojna a jeden ročník nebol kvôli druhej svetovej vojne. US Open ešte nikdy v histórii zrušené nebolo.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 3 =