Home Zo zákulisia Nefandím tomu, aby Federer a Nadal boli v hráčskej asociácii, vraví mladý tenista

Nefandím tomu, aby Federer a Nadal boli v hráčskej asociácii, vraví mladý tenista

by Jana Sedláková

Tenisové legendy Rafael Nadal a Roger Federer sa po Wimbledone 2019 vrátili naspäť do Hráčskej asociácie ATP. Nie všetci však ich krok hodnotia pozitívne.

V súčasnosti 225. hráč sveta, 24-ročný Noah Rubin poskytol webu essentiallysports.com rozhovor na tému vplyvu hráčskej asociácie z pohľadu tenistu mimo svetovej špičky. On sám bol najvyššie na 125. mieste, je juniorským wimbledonským víťazom.

Hráčska asociácia je združenie hráčov, ktorí majú zastupovať záujmy svojich kolegov z okruhu a byť pre ATP hlasom tenistov a ich požiadaviek.

Rubin priznal, že nie je veľkým fanúšikom toho, aby Federer a Nadal boli členmi hráčskej asociácie. Myslí si totiž, že hráči mimo top 100 nemajú toľko priestoru vyjadriť sa, ako tenisti, ktorí sú neustále pod drobnohľadom. Pritom majú podľa neho nižšie postavení hráči oveľa lepší prehľad v tom, čo na okruhu nefunguje.

„Ľudia ako Federer a Nadal nepotrebujú byť súčasťou toho celého. Čokoľvek povedia, majú na to priestor. Myslím, že tam potrebujeme viac hráčov mimo top 100 alebo jednoducho niekoho, kto sa o to zaujíma, čo sa deje, aby to malo dosah. Myslím, že momentálne nemáme taký hlas ako oni. Hoci tiež hrávame grandslamy,“ povedal Rubin.

Američan si myslí, že hráči ako Nadal a Federer úplne nevedia, čo práca v hráčskej asociácii zahŕňa. Sú podľa neho príliš zaneprázdnení, čomu však v ich pozícii rozumie. „Potom by sa však nemali takej práci upisovať. Možno to nie je pre nich to pravé,“ dodal.

Vysvetlil tiež, že ak Federer čokoľvek zazdieľa na sociálne siete, okamžite sa to dostane k množstvu ľudí, získa to dosah a môže to meniť fungovanie mužského tenisu.V súčasnosti v ATP funguje rozdelenie hráčskej asociácie tak, že svojich zástupcov majú hráči do 50. miesta (Anderson, Nadal, Isner, Querrey), ďalší dvaja hája záujmy tenistov do 100. miesta (Pospíšil a Lu Jen-sün), dvaja tiež zastupujú záujmy deblistov do 100. miesta (Melzer a Soares) a potom pre celý okruh sú to Federer a Djokovič.

V porovnaní so ženskou hráčskou asociáciou je trochu iné rozdelenie. Na okruhu WTA je aj jedna zástupkyňa, ktorá má na starosť hráčky mimo elitnej stovky. V rámci top 50 tam tiež ešte funguje rozdelenie na tenistky do 20. miesta a od 21. ďalej.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 − eight =