Home Roland Garros Radšej zrušiť Roland Garros, ako hrať bez divákov, vraví francúzska ministerka športu

Radšej zrušiť Roland Garros, ako hrať bez divákov, vraví francúzska ministerka športu

by Jana Sedláková

Roland Garros bolo tento rok už dvakrát presunuté. Pôvodne sa malo konať od 24. mája do 7. júna. Potom ho organizátori posunuli na začiatok 20. septembra. Aktuálne je v kalendári od 27. septembra do 11. októbra. Teraz hrozí, že sa nebude konať ani tak.

Všeobecne sa vo svete športu veľa hovorí o tom, že ak to nebude možné inak, ligy či šampionáty by sa dočasne hrali bez divákov. Zdá sa, že Roland Garros ku takémuto kroku nepristúpi.

Momentálne vydal francúzsky premiér Edouard Philippe nariadenie, že hromadné udalosti nad 5000 účastníkov sa do septembra nesmú konať.

„Budeme trpezliví, napred sa budeme hýbať iba veľmi opatrne, nebudeme mať príliš ambiciózne plány. Ak sa veci zlepšia, všetky veľké športové podujatia ako Tour de France a Roland Garros sa budú konať,“ povedala francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová. Citoval ju web essentiallysports.com.

Pripomenula tiež, že tieto dve podujatia jednoducho potrebujú divákov. Pri Roland Garros aj kvôli financiám, Tour de France zas pre zážitok zo živého sledovania športu.

„Budú sa konať, iba ak bude možné robiť podujatia pre verejnosť. Za zavretými dverami určite nebudú,“ dodala ministerka.Kvôli pandémii koronavírusu sa tento rok nebude konať Wimbledon. Doposiaľ organizátori k jeho zrušeniu pristúpili iba počas svetových vojen. V modernej tenisovej histórii, tzv. „otvorenej ére“, tak prišlo k podobnému kroku po prvý raz.

Pri Roland Garros by išlo pri zrušení ešte viac o ojedinelý krok. Podujatie v rokoch 1915 až 1919 zrušila prvá svetová vojna. Počas druhej svetovej vojny sa turnaj nekonal len v roku 1940.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × five =