Home Najdôležitejšie Účasť na Australian Open sa komplikuje: Rafael Nadal má po návrate z Abú Dhabí covid

Účasť na Australian Open sa komplikuje: Rafael Nadal má po návrate z Abú Dhabí covid

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal mal po návrate z exhibície v Spojených arabských emirátoch pozitívny test na koronavírus. Potvrdil to v pondelok na sociálnej sieti.


Rafael Nadal, ktorý sa minulý týždeň vrátil na súťažné kurty po niekoľkomesačnej pauze zavinenej zranením nohy, informoval na sociálnej sieti, že po návrate z Abú Dhabí do Španielska bol pozitívne testovaný na COVID-19.

“Prežívam teraz nepríjemné chvíle, ale verím, že sa to bude postupne zlepšovať. Teraz som uväznený doma a informoval som ľudí, ktorí boli so mnou v kontakte,” napísal na Twitteri. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión mal koncom mesiaca odletieť do Austrálie, kde plánoval odohrať turnaj ATP Cup v Sydney pred Australian Open.

“Ako dôsledok tejto situácie musím flexibilne zareagovať v mojom kalendári. Zanalyzujem možnosti v závislosti od ďalšieho vývoja. Budem vás informovať o všetkých rozhodnutiach ohľadom mojich budúcich turnajov,” dodal.

Ďalšia komplikácia pre Nadala v ceste za Australian Open

Nadal bol na jar očkovaný vakcínou Pfizer, aby sa mohol zúčastniť letnej olympiády v Tokiu. Nadal plánoval odletieť 29. decembra do Austrálie, aby sa pripravil na grandslamový Australian Open. Už po turnaji v Abú Dhabí spochybnil svoju účasť v Melbourne. Pozitívny test na covid situáciu ešte viac zamotáva.

Nadal musí byť teraz týždeň v izolácii vo svojom dome v Porto Cristo a následne opäť podstúpi PCR test na koronavírus. Testovaním musí prejsť aj jeho trénerský tím či manželka, ktorí ho sprevádzali v Spojených Arabských Emirátoch. Nadal počas turnaja absolvoval večeru s kráľom Juanom Carlosom.Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven − 6 =