Home Najdôležitejšie Rafael Nadal sa možno nepredstaví na Australian Open

Rafael Nadal sa možno nepredstaví na Australian Open

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Grandslamový Australian Open možno príde o jednu z hlavných hviezd. Rafael Nadal spochybnil svoju účasť na turnaji.


Rafael Nadal sa vrátil na kurty po zranení nohy a niekoľkomesačnej prestávke. Na exhibičnom podujatí v Abú Dhabí prehral oba svoje zápasy. Fanúšikov nechal na pochybách, po jeho vyhlásení nie je zrejmé, či sa predstaví na januárovom Australian Open.

Rafael Nadal si nie je istý, či sa predstaví na Australian Open

35-ročný Španiel by mohol bojovať v Melbourne o rekordnú 21. grandslamovú trofej. „Potrebujem sa porozprávať so svojím tímom. Uvidím, ako bude moje telo reagovať po týchto zápasoch,” cituje Nadala portál tennis365.com.

„Plánom je ísť do Austrálie, ale nemôžem to stopercentne zaručiť. Mám čas, aby som spravil rozhodnutie,” spochybnil španielsky tenista svoju účasť v Melbourne.

„Nemôžem garantovať Austráliu na sto percent. Pretože potrebujem ísť domov a vidieť, ako bude moje telo po týchto dňoch reagovať. Mám čas na rozhodnutie. V tejto fáze mojej kariéry, musím ísť deň po dni.”

„Bol som schopný ukázať konkurencieschopnú úroveň proti dobrým hráčom, aj bez toho, aby som bol v perfektnej kondícii. Sú veci, ktoré musím zlepšiť, ale keď sa na veci pozriem s nadhľadom, bol to pozitívny turnaj,” zhodnotil svoje výkony v Abú Dhabí Rafael Nadal.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 16 =