Home Australian Open Tsitsipas neuhral v 3. kole Australian Open ani set

Tsitsipas neuhral v 3. kole Australian Open ani set

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Grék Stefanos Tsitsipas, turnajová šestka, podľahol v 3. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) 32. nasadenému Kanaďanovi Milošovi Raoničovi 5:7, 4:6, 6:7(2).

O tom, že každý stratený servis bude mať fatálne následky, nebolo pochýb už pred zápasom. V prostrednej časti prvého setu sa o štyri gemy za sebou bojovalo cez zhodu, ale brejkbal diváci nevideli. Napokon udrel na príjme za stavu 5:5 Kanaďan a po zmene strán si podanie bez problémov udržal – 7:5.

Do druhého dejstva vstúpil aténsky rodák nesústredene. Hneď v prvej hre stratil po druhý raz servis. Raonič podával v ďalšom priebehu ako v časoch svojej najväčšej slávy, skvele mu fungoval forhend a nebál sa chodiť si po fiftíny na sieť. Za stavu 5:4 potreboval síce až piaty setbal, ale k brejkbalu súpera nepustil.Až v treťom sete sa podarilo Grékovi stabilizovať na podaní a vyvaroval sa zaváhania. Kanadský bombardér nijak nezaostával, udržiaval si v tejto hernej činnosti vysoký štandard a rozhodnúť musela skrátená hra. Turnajová šestka v nej získala len dva body a prekvapenie bolo na svete.

Zaujalo nás:

  • Raonič vyhral 24 z posledných 24 výmen, do ktorých servoval
  • v celom zápase nečelil žiadnemu brejkbalu
  • súpera prestrieľal na víťazné údery 55:23
  • Tsitsipas získal na príjme iba 21 fiftínov

V osemfinálovom 4. kole bude čeliť Miloš Raonič chorvátskemu tenistovi Marinovi Čiličovi, ktorý dnes zaskočil Španiela Roberta Bautistu Aguta. V ženskej časti sa spomedzi hráčok top 10 porúčali Američanka Serena Williamsová a Japonka Naomi Osaková.

 

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Federer dosiahol veľký míľnik, Wozniacka sa lúčila 24 januára, 2020 - 3:39 pm

[…] Obhajoba vlaňajšieho skvelého výsledku nevychádza ani Stefanosovi Tsitispasovi (6.). Minuloročný semifinalista tento rok nestačil na Miloša Raoniča. O jeho forme boli dlho pochybnosti, keďže mal množstvo zranení. Kanadský bombardér vyhral 7:5, 6:4, 7:6(2). […]

Reply

Leave a Comment

one × three =