Home Australian Open Ďalšie prekvapenie v Melbourne – Čilič poslal v 3. kole domov hráča z top 10

Ďalšie prekvapenie v Melbourne – Čilič poslal v 3. kole domov hráča z top 10

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Chorvát Marin Čilič zdolal v 3. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) deviateho nasadeného Španiela Roberta Bautistu Aguta v päťsetovej bitke 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3.

Úvodný set sa niesol v znamení spoľahlivého servisu na oboch stranách. Španielsky favorit nevyužil svoj jediný brejkbal v deviatom geme, jeho súper zahodil jednu takúto šancu za stavu 5:5. Skrátenú hru ovládol suverénne pomerom 7:3 trpezlivejší Bautista Agut.

Na začiatku druhého dejstva odolal favorit hrozbe straty podania a v ďalšom priebehu mohol niekoľkokrát uštedriť súperovi tvrdú ranu v podobe brejku. V druhom, šiestom a ôsmom geme však nevyužil celkovo päť brejkbalov. Od stavu 4:4 prepol Chorvát na vyšší rýchlostný stupeň a vyrovnal.

Obrovskú hernú pohodu si preniesol aj do tretej časti, v ktorej bol jeho protivník v neuveriteľnom útlme. Výsledkom bol „kanár“ a iba päť fiftínov na španielskej strane!

V úvode štvrtého setu sa zdalo, že Čilič definitívne zlomil zápas na svoju stranu. Viedol 2:0, neskôr aj 3:1 so šancou na ďalší brejk. Ten sa nekonal, svetová deviatka ožila a otočila na 4:3. V koncovke húževnatý Španiel našiel hru z prvého setu a za stavu 6:5 premenil na riterne hneď prvý setbal.Piate dejstvo sa napriek očakávanej psychologickej výhode na strane Bautistu Aguta začalo lepšie pre chorvátskeho dlháňa. Okamžite získal brejk, ktorý si svedomito strážil. Výborne servoval, a hoci sa zdalo, že mu pomaly dochádzajú sily, nedopustil komplikácie. Za stavu 5:3 premenil na príjme v poradí druhý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Bautista Agut prehral po sérii desiatich víťazstiev, ktorá sa začala ešte vlani v Davisovom pohári
  • Čilič ovládol štatistiku víťazných úderov v pomere 76:39
  • pomohol si 24 esami
  • tri zápasy za sebou zvládol prvýkrát od lanského US Open
  • na víťazstvo nad hráčom z top 10 čakal od Turnaja majstrov 2018, kde si poradil s Američanom Johnom Isnerom

Ďalším súperom chorvátskeho bombardéra bude grécka šestka žrebu Stefanos Tsitsipas alebo 32. nasadený Miloš Raonič z Kanady. V ženskej časti dnes z hráčok top 10 vypadla Američanka Serena Williamsová.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Federer dosiahol veľký míľnik, Wozniacka sa lúčila 24 januára, 2020 - 4:16 pm

[…] Australian Open Marinovi Čiličovi. Nakoniec sa po veľkej bitke z postupu tešil Chorvát 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3. Duel trval štyri hodiny a desať […]

Reply

Leave a Comment

thirteen + 6 =