Home Australian Open Ďalšie prekvapenie v Melbourne – Čilič poslal v 3. kole domov hráča z top 10

Ďalšie prekvapenie v Melbourne – Čilič poslal v 3. kole domov hráča z top 10

MELBOURNE – Chorvát Marin Čilič zdolal v 3. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) deviateho nasadeného Španiela Roberta Bautistu Aguta v päťsetovej bitke 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3.

Úvodný set sa niesol v znamení spoľahlivého servisu na oboch stranách. Španielsky favorit nevyužil svoj jediný brejkbal v deviatom geme, jeho súper zahodil jednu takúto šancu za stavu 5:5. Skrátenú hru ovládol suverénne pomerom 7:3 trpezlivejší Bautista Agut.

Na začiatku druhého dejstva odolal favorit hrozbe straty podania a v ďalšom priebehu mohol niekoľkokrát uštedriť súperovi tvrdú ranu v podobe brejku. V druhom, šiestom a ôsmom geme však nevyužil celkovo päť brejkbalov. Od stavu 4:4 prepol Chorvát na vyšší rýchlostný stupeň a vyrovnal.

Obrovskú hernú pohodu si preniesol aj do tretej časti, v ktorej bol jeho protivník v neuveriteľnom útlme. Výsledkom bol „kanár“ a iba päť fiftínov na španielskej strane!

V úvode štvrtého setu sa zdalo, že Čilič definitívne zlomil zápas na svoju stranu. Viedol 2:0, neskôr aj 3:1 so šancou na ďalší brejk. Ten sa nekonal, svetová deviatka ožila a otočila na 4:3. V koncovke húževnatý Španiel našiel hru z prvého setu a za stavu 6:5 premenil na riterne hneď prvý setbal.

Piate dejstvo sa napriek očakávanej psychologickej výhode na strane Bautistu Aguta začalo lepšie pre chorvátskeho dlháňa. Okamžite získal brejk, ktorý si svedomito strážil. Výborne servoval, a hoci sa zdalo, že mu pomaly dochádzajú sily, nedopustil komplikácie. Za stavu 5:3 premenil na príjme v poradí druhý mečbal.

• Bautista Agut prehral po sérii desiatich víťazstiev, ktorá sa začala ešte vlani v Davisovom pohári
  • Čilič ovládol štatistiku víťazných úderov v pomere 76:39
  • pomohol si 24 esami
  • tri zápasy za sebou zvládol prvýkrát od lanského US Open
  • na víťazstvo nad hráčom z top 10 čakal od Turnaja majstrov 2018, kde si poradil s Američanom Johnom Isnerom

Ďalším súperom chorvátskeho bombardéra bude grécka šestka žrebu Stefanos Tsitsipas alebo 32. nasadený Miloš Raonič z Kanady. V ženskej časti dnes z hráčok top 10 vypadla Američanka Serena Williamsová.