Home Australian Open Pätnásťročná Gauffová vyradila v 3. kole Australian Open obhajkyňu titulu

Pätnásťročná Gauffová vyradila v 3. kole Australian Open obhajkyňu titulu

by Michal Pokrivka
Cori Gauffová

MELBOURNE – Američanka Cori Gauffová zdolala v 3. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) tretiu nasadenú Japonku Naomi Osakovú 6:3, 6:4.

Úvod stretnutia bol maximálne vyrovnaný. Japonka skvele podávala, no americká tínedžerka jej v tejto činnosti zdatne sekundovala. V prvom sete sa lámal chlieb až v koncovke. Osaková doplatila za stavu 3:4 na veľký počet chýb stratou servisu, na ktorú vzápätí nedokázala odpovedať.

Na začiatku druhého dejstva si vybrali slabší moment na podaní obe tenistky. Do stavu 3:3 bol potom priebeh zápasu pokojný. V siedmom geme nakopila japonská obhajkyňa titulu ďalšie nepresnosti, čo vyústilo do brejku v prospech 15-ročnej Američanky. Tá si záver postrážila ako skúsená harcovníčka, keď vytiahla na servise dve čisté hry.

Zaujalo nás:

  • Gauffová stratila pri vlastnom podaní len 15 výmen
  • stačilo jej 6 víťazných úderov
  • Osaková nakopila 30 nevynútených chýb

„Pred dvomi rokmi som tu v Melbourne prehrala v 1. kole dvojhry junioriek. Teraz som v osemfinále ženského singla po triumfe nad obhajkyňou titulu. Je to bláznivé. Aj keď som na začiatku druhého setu prišla o brejk, bojovala som o každú loptičku, išla som fiftín za fiftínom. Z hĺbky srdca ďakujem všetkým fanúšikom za podporu. Je to neuveriteľné,“ uviedla víťazka v prvom rozhovore.

O svoje premiérové grandslamové štvrťfinále si to rozdá Cori Gauffová so svojou 14. nasadenou krajankou Sofiou Keninovou alebo Čang Šuaj z Číny. Spomedzi hráčok top 10 dnes skončila aj Američanka Serena Williamsová, medzi mužmi Španiel Roberto Bautista Agut.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 4 =