Home Najdôležitejšie Tsitsipas hľadá kľúč k úspechu na Roland Garros: Je náročné nájsť recept na konzistentnosť počas celého turnaja

Tsitsipas hľadá kľúč k úspechu na Roland Garros: Je náročné nájsť recept na konzistentnosť počas celého turnaja

by Roderik Pastier

PARÍŽ – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas môže byť na parížskom grandslame hlavným vyzývateľom Rafaela Nadala v ceste za rekordným titulom. Formu z predchádzajúcich týždňov však musí preniesť aj na French Open, jeho tajný recept na úspech? Konzistentnosť.


„Kdekoľvek hrám, chcem byť najväčším prekvapením turnaja,” priznal na úvod piaty hráč sveta pre oficiálny web ATP.

Konzistentnosť kľúčom k úspechu

„Konzistencia bola pre mňa vždy kľúčovou prioritou,” priznal Tsitsipas. „Bolo ale dosť náročné nájsť ten tajný recept, vďaka ktorému budete môcť hrať konzistentne každý týždeň,” pokračoval.

22-ročný tenista však pravdepodobne ten správny recept našiel. V tejto sezóne má fantastickú bilanciu 33-8, na antuke vyhral už 16 zápasov a získal titul v Monte Carle a v Lyone.

„Je to niečo, čo budujete zo sebadôvery a skúseností, z čoho môžete namiešať tú správnu zmes. Následne nájdete spôsob, akým hrať. To je prípad celej tejto sezóny. Nesmierne ma teší, ako sa zlepšujem a že som spchopný čeliť tenistom zo špičky rebríčku,” dodal Grék.Počas nasledujúcich dvoch týždňov Tsitsipas bude mať šancu potvrdiť to na antukovom vrchole sezóny. V Paríži si na seba kladie najvyššie ciele, iné vzhľadom na priebeh doterajšej sezóny ani mať nemôže. Stáva sa z neho jeden z hlavných vyzývateľov Rafaela Nadala v ceste za rekordným 21. grandslamovým titulom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − two =