Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias)

Tsitsipas hľadá kľúč k úspechu na Roland Garros: Je náročné nájsť recept na konzistentnosť počas celého turnaja

PARÍŽ – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas môže byť na parížskom grandslame hlavným vyzývateľom Rafaela Nadala v ceste za rekordným titulom. Formu z predchádzajúcich týždňov však musí preniesť aj na French Open, jeho tajný recept na úspech? Konzistentnosť.


„Kdekoľvek hrám, chcem byť najväčším prekvapením turnaja,” priznal na úvod piaty hráč sveta pre oficiálny web ATP.

Konzistentnosť kľúčom k úspechu

„Konzistencia bola pre mňa vždy kľúčovou prioritou,” priznal Tsitsipas. „Bolo ale dosť náročné nájsť ten tajný recept, vďaka ktorému budete môcť hrať konzistentne každý týždeň,” pokračoval.

22-ročný tenista však pravdepodobne ten správny recept našiel. V tejto sezóne má fantastickú bilanciu 33-8, na antuke vyhral už 16 zápasov a získal titul v Monte Carle a v Lyone.

„Je to niečo, čo budujete zo sebadôvery a skúseností, z čoho môžete namiešať tú správnu zmes. Následne nájdete spôsob, akým hrať. To je prípad celej tejto sezóny. Nesmierne ma teší, ako sa zlepšujem a že som spchopný čeliť tenistom zo špičky rebríčku,” dodal Grék.Počas nasledujúcich dvoch týždňov Tsitsipas bude mať šancu potvrdiť to na antukovom vrchole sezóny. V Paríži si na seba kladie najvyššie ciele, iné vzhľadom na priebeh doterajšej sezóny ani mať nemôže. Stáva sa z neho jeden z hlavných vyzývateľov Rafaela Nadala v ceste za rekordným 21. grandslamovým titulom.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × two =